Milujete kávu? Aby vám prospievala, musíte vedieť, kedy ju piť

Snažíte sa schudnúť a byť fit. Okrem toho, že do svojho života musíte zaviesť pravidelný pohyb a zdravé stravovanie, môže vám k tomu dopomôcť aj šálka naozaj kvalitnej kávy. V tomto článku vám o nej predstavíme niekoľko zaujímavých faktov a možno z jej pitia nebudete mať už tak veľké výčitky. V mnohých prípadoch bolo aj vedcami potvrdené, že dokáže doslova zázraky. Poďte sa s nami pozrieť na to, aké.

Kedy je ten správny čas?

Odhaduje sa, že každý rok sa celosvetovo vypije okolo 500 miliárd šálok kávy. To znamená, že obľúbenosť tohto nápoja je viac než veľká. Pri jej konzumácii si ale musíte dávať pozor na kvalitu. Tú vám zaručí najlepšie výrobca s dobrou pražiarňou kávy. Okrem toho by ste ale mali mať aj informácie o správnom čase jej konzumovania. Hovorí sa, že ráno a na lačný žalúdok to ideálne nie je, kvôli tráviacim ťažkostiam a produkcii kortizolu – stresového hormónu.

Len jedna šálka kávy zvyšuje hladinu kortizolu o približne 30 %. V skorých ranných hodinách je  obsah tohto hormónu v krvi pomerne vysoký aj bez toho, aby ste si dopriali kofeínové opojenie, preto je lepšie piť kávu potom, čo sa začne znižovať prirodzená úroveň živočíšnosti. Samozrejme, že to nie je dôvod na to, aby ste sa jej museli zbaviť, stačí len, aby ste zmenili čas jej pitia.

Pomocou kávy môžete spáliť tuk

Konečne niečo pre tých, ktorým záleží na dokonalej postave. Niektoré lahodné prísady –  med, škorica, kardamón a dokonca aj chili –  dokážu zmeniť kávu na liečivý nápoj a urýchliť metabolické procesy v tele.

Zvyšuje dĺžku života

Aj vďaka tejto výhode môže byť káva dokonalým firemným darčekom pre vyznávačov tohto lahodného nápoja so špecifickou chuťou.

Štúdie amerických vedcov ukázali, že tri šálky kávy denne znižujú riziko predčasnej smrti o 18 %. A tí, ktorí pijú 1 šálku kávy denne, majú 12 % šancu.

Okrem toho tento celosvetovo najobľúbenejší nápoj zlepšuje reakčné schopnosti človeka a dokonca podporuje aj pamäť. Ak ju budete piť v rozumnom množstve a v správnom čase, dožijete sa vyššieho veku a vydržíte každú záťaž, pretože sila kofeínu je veľká.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *