Tesla Roadster: Zahanbí aj Bugatti Chiron

Pre milovníkov a nadšencov rýchlych áut prichádza novinka od Tesla Motors. Americká automobilka, zaoberajúca sa vývojom a výrobou elektromobilov, predstavila športový elektromobil Tesla Roadster.  Svojím drsným vzhľadom a aerodynamickými prvkami pôsobí už na pohľad ako neskrotné zviera. Preto bude zaujímavé sledovať spomínané auto na našich cestách.

Pre milovníkov takýchto typov áut bude Tesla Roadster predstavovať výzvu. Nová Tesla bude mať poháňané obe nápravy a tri elektromotory. Jeden vpredu a dva vzadu. Disponovať budú kapacitou 200 kWh, ktoré umožňujú dojazd až 620 míľ, čo je necelých 1000 km. Maximálna rýchlosť by sa mala vyšplhať až na 400 km/h. Zrýchlenie nového Roadstera je očarujúce, výrobca udáva hodnotu z 0-100 kmh za iba 2 sekundy. S prehľadom zahanbí aj také Bugatti Chiron.

Neuveriteľný je tiež krútiaci moment, až 10 000 Nm. Takéto zrýchlenie učaruje nejednému nadšencovi super rýchlej jazdy. Cena novej Tesly Roadster sa bude pohybovať na úrovni 200 000 dolárov. Čo na tak výkonné auto, nie je vôbec zlé.

Najnovšie auto Tesla bude unikátne aj v interiéri. Namiesto klasického volantu, na aký sme všetci zvyknutí, bude v tomto automobile osadený volant pripomínajúci volant z F1. Tento detail vyčaril z auta tak povediac formulu, ktorá bude môcť vstúpiť nielen na okruhy, ale aj na naše cesty. V interiéri tiež nebudú dominovať žiadne budíky, ktoré by Vás vyrušovali pri jazde. Všetky informácie budú centralizované vo veľkom, dotykovom displeji v stredovej konzole a budú sa tiež premietať na čelnom skle.

Vývoj tohto nového projektu budeme podrobne sledovať a automobilke Tesla Motors držíme palce. Nevieme sa dočkať, keď sa táto novinka dostane do výroby a uvidíme ju všetci na vlastné oči. Už teraz sa s veľkým očakávaním tešíme na prvé súboje v šprinte s benzínovými superšportmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *