Hviezdnou históriou nabitý víkend

Druhý septembrový víkend (13. – 15. septembra) sa bude niesť v znamení stretnutia majiteľov, priateľov a fanúšikov značky Mercedes-Benz. Oldtimery, youngtimery ako aj najnovšie vozidlá budú stredobodom pozornosti na každoročnom tradičnom zraze Mercedes-Benz Clubu Slovensko. Pôjde o XII. ročník podujatia Mercedes-Benz Tour (MB Tour), ktoré sa tentokrát uskutoční na južnom Slovensku konkrétne v regióne miest Štúrovo a Nové Zámky a obci Patince.

Združenie priateľov a fanúšikov vozidiel značky s trojcípou hviezdou v znaku všetkých tried a kategórií bez rozdielu veku je prvotnou charakteristikou Mercedes-Benz Clubu Slovensko. A aj z tohto dôvodu sa medzi zúčastnenými vozidlami objavia napríklad skvosty pochádzajúce z 30. rokov 20. storočia. V plnej kráse sa predvedie viac ako 80 vozidiel.

Trasa MB Tour povedie historickými cestami od rieky Dunaj, južným Pohroním, po obidvoch stranách rieky Hron a bude sledovať stopy dávnej minulosti silne zapísanej do tejto lokality od čias výbojov rímskeho vojvodu Marca Aurélia. Zastávku v Štúrove využijú účastníci na prehliadku Ostrihomskej baziliky.

Široká verejnosť, záujemcovia a fanúšikovia značky Mercedes-Benz budú mať možnosť pokochať sa krásnymi vozidlami na parkovisku pri WELLNESS HOTEL Patince v piatok 13. septembra popoludní, v sobotu 14. septembra pri štarte MB Tour od 9:00 do 11:00 hodiny a od 11:00 do 14:00 hodiny v Štúrove na pešej zóne. Vyvrcholením MB Tour v nedeľu 15. septembra  bude „Spanilá jazda“  z  Patiniec  cez  Hurbanovo  na  Hlavné  námestie  v Nových Zámkoch, kde budú autá vystavené pre záujemcov od 11:00 do 14:00 hod.Autor: Mercedes-Benz Slovensko