Rolls-Royce odhalil svetu ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode – Nový Phantom

Otravuje vás hluk v interiéri vášho starého auta, v ktorom počujete každú jednu nerovnosť na ceste a hluk z pneumatík? V takom prípade ak ste v minulých rokoch veľmi dobre šetrili, tak môžete uvažovať o novinke od Rolls-Royce, ktorá patrí medzi najluxusnejších výrobcov áut na svete.

Očakávania od novinky sú veľké, avšak táto firma je známa luxusom a nie je tomu inak ani v novom Phantome, ktorý bude vytvárať úplne novú dimenziu v oblasti pohodlia pasažierov. Novinka by mala byť najtichšie auto na svete, určite ale bude vo všetkých smeroch naj. Samozrejme nejde o žiadny lifting, ako majú niektoré značky vo zvyku predstaviť svetu ako nový model. Rolls dal Phantomu úplne nový rám, ktorý by už nemal byť prevzatý od žiadnej cudzej značky ako to bolo v predchádzajúcej generácii. Platforma nazývaná Architecture of Luxury bola vyvíjaná priamo pre značku Rolls-Royce.

Veľa kupujúcich ale nezaujíma nejaký rám skrytý pod karosériou, ale srdce auta – motor a prevodovka. V novom Phantome sa spojí overená klasika, motor V12 a automatická prevodovka ZF. Tieto dve časti dodávajú autu osobitosť. Motor o objeme 6,75 litra a výkone 571 koní v spolupráci s úplne prepracovanou a jemne radiacou prevodovkou s ôsmimi stupňami. Vodič bude sedieť za volantom auta s krútiacim momentom 900 Nm už od 1700 ot./min.

Táto trieda áut nie je len o sedadle vodiča, je to hlavne o úplnom pohodlí celej posádky vrátane bohatého majiteľa. Ten bude mať od auta v tejto cenovej kategórii veľké očakávania, ktoré mu nový Phantom určite splní a naviac mu ponúkne zopár prekvapení. Medzi najväčšie bude patriť ticho. Už v predchádzajúcej generácii bolo tiché prostredie a v novom Phantome bude v interiéri ešte tichšie. Mal by byť o 10% tichší ako jeho predchodca. Samozrejme tento pôžitok musel byť na úkor niečoho – váhy. Zvuková izolácia, ktorá sa nachádza v celom aute vrátane špeciálnych kolies by mala vážiť približne 130 kíl. Nová je funkcia objatie. Je to funkcia samozatvárateľných zadných dverí. Na výber bude množstvo rôznych kombinácii materiálov, ku ktorým dokonca môže patriť použitie olejomalieb či zlata. Tieto materiály tvoria v ručne vyrábanom interiéri dojem vysokej kvality a luxusu.  Samozrejmosťou sú ďalšie novinky, ktoré nemôžu v tomto aute chýbať. Ako napríklad jazdný systém, ktorý podobne ako v Mercedese triedy S nastavuje komfort podvozku v spolupráci s kamerami, GPS či informáciami od stabilizačného systému a tým zvyšuje pohodlie cestujúcich minimalizovaním vibrácií, ktoré spôsobujú nerovnosti na vozovke.

 

 

Zníženie hmotnosti na úkor luxusu, zníženie spotreby za cenu nižšieho výkonu, to je pre pohodlnú jazdu neprípustné, tak isto ako pre značku Rolls-Royce a jej ôsmu generáciu modelu Phantom, pri ktorej nadobudnú slová luxus a pohodlie úplne nový význam, ktorý bude možné vnímať všetkými zmyslami.

 

 

 

 

Galéria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *