Chorvátskych futbalistov vítali doma ako hrdinov

Na svetom šampionáte v Rusku boli najväčším prekvapením a získali si aj srdcia mnohých fanúšikov po celom svete. Len včera (16. júla) sa chorvátski futbalisti vrátili z futbalových majstrovstiev sveta a doma na nich už čakali ich blázniví priaznivci.

Podľa odhadov si ich privítanie nenechalo ujsť viac ako 100 000 ľudí. Tí oslavovali akokeby celý turnaj Chorvátsko vyhralo. V uliciach nebolo cítiť žiaden smútok a to aj napriek finálovej prehre 4:2 s Francúzskom. Predsa len táto krajina nikdy predtým podobný úspech vo svojej futbalovej histórii nedosiahla. Veď od roku 1991 to Chorváti na najvyššom fóre dotiahli najviac na 3. miesto v roku 1998.

Zdroj: Oficiálny twiter Chorvátskej reprezentácie

Národný tím počas cesty na námestie Bana Jelačiča  v Záhrebe zdravili už spomínané tisícky fanúšikov. Nechýbali ani tradičné svetlice pokriky a spevy.

 

Myslím, že sme mali lepšie mužstvo, ale niekedy ani to najlepšie mužstvo nevyhrá. No aj tak som hrdý na celý tento tím. Na hráčov aj ľudí okolo nás. Skutočne sme sa spojili a bojovali jeden za druhého. Podarilo sa nám niečo neuveriteľné, písali sme históriu a teraz si to ideme užiť.

Povedal kapitán strieborného tímu a držiteľ ocenenia pre najlepšieho hráča turnaja Luka Modrič.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt modrič

Napriek tomu, že domov nedoniesli trofej, získali si uznanie celého sveta. Špeciálne po zápase s Argentínou, ktorú porazili výsledkom 3:0. Na ceste do finále museli vždy prejsť aspoň cez predĺženie. Postupne takto vo vyraďovacej fáze padlo Dánsko, domáce Rusko a potom aj Anglicko.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt croatia world cup road

Televízia začala vysielať návrat hráčov už od ich vystúpenia z lietadla na letisku v Záhrebe. Fanúšikovia, ktorí sa rozhodli ísť priamo do ulíc mohli využiť dopravné lístky za polovičnú cenu alebo na tento deň bezplatnú mestskú dopravu.

Oslavovala celá krajina aj s prezidentkou. Kolinda Grabar-Kitarovič, hlava štátu sledovala každý jeden zápas, cestovala ekonomickou triedou a na štadióne sedela dokonca medzi divákmi, samozrejme vo svojom vlastnom futbalom drese s červeno bielou šachovnicou. View image on Twitter

Napriek tomu, že nevyhrali titul, Chorváti ukázal celému svetu, že poriadne a správne oslavovať skutočne vedia.

Úžasné!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *