Formula 1 ruší jednu z najväčších atrakcií

K autám, a špeciálne k Formule 1, nepochybne  patria aj pekné dievčatá. Tie skrášľujú aj  kráľovnú motošportu, keď sa pred každým štartom postavia na štartové pole a pózujú okoliu.

https://www.motorsport.com/f1/news/formula-1-to-drop-grid-girls-for-2018-1000912/

Po novom však v F1 povedali dosť a tieto dievčatá (Grid girls) od nasledujúcej sezóny zrušia.

„Dlhoročná tradícia modeliek stojacich pred každým monopostom  už neodpovedá hodnotám aké vyznávame.  Z hľadiska dlhodobého plánovania prinášame prvky, ktoré budú porovnateľné s inými športovými odvetviami.“  Skonštatoval  výkonný riaditeľ obchodných operácii Sean Bratches.

Formula 1 nie je len šport, ale celý jej seriál je jedna veľká show a tak, tento krok nevyvoláva pozitívne ohlasy. Predsa len krásne krivky dievčat vždy potešili mužskú časť diváckej kulisy pred samotnými pretekmi.  Čo si kompetentní od tohto sľubujú nevieme. Pre samotné modelky  to však bola jedna z najlepších  pozícii, aké môžu dostať. Aj preto sa  dievčatá postupne začínajú ozývať a vyjadrujú pohoršenie nad týmto rozhodnutím.

„Kvôli feministkám sme prišli o prácu,“ hovorí Lauren Jade Popová.“ Grid girl som bola osem rokov a nikdy som sa necítila nepríjemne. Milujem túto prácu, veď inak by som ju nerobila. Nikto nás nikdy nenútil do toho, aby sme pózovali na štartovom rošte. Bola to naša voľba!“

https://www.motorsport.com/f1/news/formula-1-to-drop-grid-girls-for-2018-1000912/

Sean Bratches  tak pochováva jednu z najstarších tradícii na štartovom rošte. Celý seriál F1 sa stále mení a  vyvíja a nám neostáva nič iné, ako sa pripraviť na tieto zmeny a sledovať ich dopad . Nová sezóna štartuje 25. marca podujatím v Austrálii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *