Dočkali sme sa! Mercedes-Benz A sedan už nebude auto iba pre Čínu

Rodina kompaktných vozidiel z dielne Mercedes-Benz sa opäť rozrastá. Trieda A v roku 1997 založila súčasný segment kompaktných vozidiel značky Mercedes-Benz a odvtedy bolo na celom svete dodaných už viac ako šesť miliónov modelov. Trieda A sedan ako siedmy model opäť rozširuje portfólio kompaktných vozidiel značky Mercedes-Benz. Nový sedan Triedy A sa bude vyrábať v mexickom Aguascalientes a v nemeckom Rastatte, vyvinutý bol však v Sindelfingene v Nemecku.

Sedan Triedy A poskytuje vysokú úžitkovú hodnotu. Jeho súčasťou je nadpriemerne veľký priestor na ramená a lakte, priestor nad hlavou a jednoduchý nástup do oblasti zadných sedadiel. V prípade voľného priestoru nad hlavou v oblasti zadných sedadiel (944 mm) sa dostáva na čelo svojho segmentu. Batožinový priestor zahŕňa 420 litrov a bol navrhnutý na praktickú využiteľnosť. Celkové rozmery vozidla sú: dlžka- 4 549 mm, šírka- 1 796 mm, výška-1 446 mm.

Dizajn interiéru: revolúcia zvnútra
Interiér novej Triedy A je úplne novou definíciou avantgardy a moderny. Značka Mercedes-Benz ide novou cestou a zvnútra revolucionizuje kompaktnú triedu pocitom priestoru na novej úrovni. Jedinečná priestorová architektúra vzniká predovšetkým vďaka avantgardne tvarovanej prístrojovej doske: nad prístrojovou doskou sa vôbec nenachádza klenutie. Prístrojová doska v tvare krídla sa tak bez formálneho prerušenia klenie od predných dverí k ďalším dverám. Širokouhlý displej (na želanie) stojí v priestore úplne samostatne. Zaujímavým prvkom sú ventilačné dýzy so športovým vzhľadom turbín.

Pod týmto základným telom je hlboko ležiaca pevná časť, takzvané krídlo. Krídlo akoby sa vznášalo, pretože nevidno žiadne napojenie príp. prechod tvaru do okolia. Náladové osvetlenie dodávané na želanie tento efekt spodnej časti ešte umocňuje. Na želanie sa dodáva náladové osvetlenie so 64 farbami, čo je päťkrát viac farieb ako doposiaľ. Nestúpol len počet farieb, štandardy v tomto segmente stanovuje aj emocionálna prezentácia: rôzne farby spája do farebných svetov a vytvára avantgardný svetelný obraz so zmenami farieb podľa nálady.

Motory: štart s jedným naftovým a jedným benzínovým motorom
K okamihu štartu sedanu Triedy A budú k dispozícii nasledujúce dve motorizácie:

 

  • A 200 (120 kW/163 k, 250 Nm); s dvojspojkovou prevodovkou 7G-DCT (kombinovaná spotreba paliva 5,4 – 5,2 l/100 km, kombinované emisie CO₂ 124 – 119 g/km);
  • A 180 d s dvojspojkovou prevodovkou 7G-DCT (85 kW/116 k, 260 Nm; kombinovaná spotreba paliva 4,3 – 4,0 l/100 km, kombinované emisie CO₂ 113 – 107 g/km).

Nový model sa prvý raz ukáže širokej verejnosti na parížskom autosalóne (4. až 14. októbra 2018).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *