5 youtuberov, ktorých cestovanie sa oplatí sledovať Vol.1

Zrejme väčšinu ľudí odradí slovíčko „youtuber“ pretože prvé, čo si každý predstaví, je len  hranie hier na počítači a ich komentovanie. Alebo preafektované a trápne správanie s cieľom pobaviť deti v mladšom veku. Avšak, youtuber, môže svojim divákom ponúknuť oveľa viac. Obľúbeným druhom obsahu je cestovanie a to z inej perspektívy ako ponúknu recenzie cestoviek. Títo mladí ľudia vám prostredníctvom kamier ukážu častokrát samotnú cestu, ubytovanie, výhody/nevýhody a samozrejme mnohé atrakcie. Preto vám prinášame 5 youtuberov, ktorých sa oplatí sledovať vďaka cestovaniu.

#1 Kovy

Karel Kovář (Kovy), je už dobre známe meno v Česku a aj na Slovensku. Tento mladý muž, prináša okrem rôznych scénok a paródii, aj zaujímavé cestovné vlogy. Navštívil už viaceré destinácie, medzi ktoré naposledy pribudla Južná Kórea. Okrem toho ale v jeho zozname krajín nájdete USA, Irán alebo aj Island. Z niektorých ciest natočil len jedno video a iné sú zase na časti. Pokiaľ vás cestovanie zaujíma, Kovy je určite jednou z osôb, ktorá sa oplatí sledovať.

 

#2 Gogo 

Daniel Štrauch alias Gogo je najpopulárnejší youtuber na CZ/SK scéne. Už viac ako 1,7 milióna odoberateľov ho robí lídrom v tejto štatistike. Síce nemáva veľmi časté cestovné videá ale pokiaľ niečo zo svojich potúlok svetom vydá, stojí to za to. Už zmienená Amerika je akousi povinnou výbavou pre každého cestovateľa a Gogo okrem toho pridal aj zaujímavé cesty na Severný pól, Bali alebo do Amsterdamu.

 

#3 Jmenuju Se Martin

Ďalším do partie cestovateľov je český youtuber Martin Carev z kanála Jmenuju Se Martin. Tento mladík má za sebou tiež rôznu škálu destinácii, z ktorých spomenieme Južnú Afriku, brazílske Rio de Janeiro, opäť aj USA alebo naposledy rýchlu cestu okolo sveta zo zastávkami v San Franciscu, Sydney a Johanessburgu.

 

#4 Sajfa

Najstarší, ale založením kanála najmladší, je slovenský moderátor a vloger Matej „Sajfa“ Cifra. Určite asi najznámejšie meno z celého tohto zoznamu. Sajfa využil potenciál svojho zaujímavého života a prostredníctvom svojich vlogov ukázal svojim fanúšikom viacero destinácii. USA už je celkom samozrejmosť. Sajfa ale pridáva napríklad poslednú dovolenku v Dubaji či jeden deň v Hongkongu alebo dovolenkové ostrovy Maldivy.

 

#5 Ati

Nebyť zrušených videí, ako piateho v poradí zvolíme Jakuba Holého, ktorý precestoval napríklad Maroko, Írsko, USA  či Vietnam. Do tejto skupiny cestovateľov sme ale nakoniec zaradili jeho kamaráta Martina Malého, ktorý vystupuje pod prezývkou Ati. Síce nepatrí k úplným youtuberom cestovateľom, ale svojou destináciou doplní rôznorodú mozaiku všetkých krajín, ktoré tu boli spomenuté. Ati sa sem dostal vďaka jeho návšteve ukrajinského Černobyľu. Celkom zmena oproti slnečným plážiam alebo rôznym pamiatka a turistickým centrám. Samozrejme aj on sa dostal do USA, ale cez sériou svojich vlogov ukázal, že aj také nehostinné miesto ako Černobyľ, dokáže byť zaujímavé.

 

Pokiaľ v upršané dni nemáte čo robiť, tak namiesto dvoch častí Game of Thrones, môžete precestovať celý svet prostredníctvom týchto vlogov a nabrať inšpiráciu pre vaše cestovanie. Určite, že takýchto cestovateľov je na CZ/SK viac, no my sme pre vás zvolili túto päticu a ak vás napadá niekto ďalší, napíšte nám do komentárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *