Zdraví a fit – aj s kvalitným vínom môžete byť

Stres je na dennom poriadku, práce máte viac než dosť, a keď sa konečne večer dostanete domov a pustíte si televíziu, rozhnevá vás, síce aktuálne, ale nie veľmi pozitívne spravodajstvo. Život je niekedy náročný, ale neexistuje zatiaľ žiadny ovládač, ktorým by ste ho dokázali vrátiť, alebo o niekoľko dní posunúť dopredu. Nakoniec by sa tým asi ani nič nevyriešilo. My ale jedno riešenie predsa len máme. Prezradíme vám informácie o tom, s ktorým nápojom si môžete tieto náročné dni spríjemniť a prospieť tak aj vášmu zdraviu.

Nie je to žiadne smoothie, mixovaný nápoj z tých najčerstvejších produktov prírody. Nie sú to ani zázračné a rýchle recepty, ktorých je na internete viac než dosť. Nemusíte chodiť ani do fitness centra a cvičiť, aby ste na svojom tele spozorovali príznaky mladistvej pleti a vyvarovali sa príznakom cukrovky. Tým vám samozrejme nechceme naznačiť, že pohyb ako súčasť zdravého životného štýlu nie je dôležitý.

Ide o pohár kvalitného vína, lahodného nápoja, ktorého striedma konzumácia určite nebude na škodu. My vás o tom presvedčíme.

Pravidelná miera vie liečiť

Moderný výskum naznačuje, že pravidelná konzumácia vína v primeraných dávkach má dobrý vplyv na zdravie. V tomto prípade je to jeho červená odroda, ktorá je z rôznych hľadísk pre váš organizmus veľmi užitočná. Samozrejme, že si môžete vybrať ktorúkoľvek odrodu a potešiť svoje chuťové poháriky aj obľúbeným Rizlingom Rýnskym. Nikdy by ste ale nemali zabudnúť na správnu mieru konzumácie.

Vplyv vína na kardiovaskulárny systém

Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí pijú pohár tohto nápoja na večer, majú nižšie riziko vzniku infarktu myokardu, zlyhania srdca a súvisiacich ochorení. Dôvodom je predovšetkým množstvo niektorých látok, ako sú:

  • flavonoidy
  • qurcetin
  • a resveratrol

Ich koncentrácia najmä v červenom víne sa môže líšiť v závislosti od technológie výroby a odrody hrozna.

Okrem uvoľňujúceho a upokojujúceho účinku, víno ovplyvňuje telo, znižuje mieru starnutia a predlžuje život. Skúste to všetko spojiť s dokonalým pôžitkom zo servírovania, vďaka čírym krištáľovým karafám to nebude žiadny problém.

Zázračný resveratrol ?

Nie jediná látka vo víne, ktorej účinky sú pre naše telo naozaj nenahraditeľné a hneď vás o tom presvedčíme.

  • reservatrol znižuje hladinu cholesterolu;
  • posilňuje steny ciev;
  • pôsobí ako antioxidant a antimutagén;
  • má protizápalový účinok;
  • zabraňuje vzniku kardiovaskulárnych ochorení a cukrovky;
  • spomaľuje vývoj rakoviny a inhibuje rast, vývoj a progresiu rakovinových buniek;

Resveratrol môžete svojmu telu dopriať a dodať aj vďaka konzumácii červeného ovocia, kam patrí hrozno a samozrejme aj čučoriedky.

Navyše resveratrol v kombinácii s alkoholom a kyselinami obsiahnutými vo víne je smrteľný pre mnohé patogény, napríklad salmonelu, pričom normálna funkcia črevnej flóry nie je nijako narušená.

Vďaka obsahu etanolu víno posilňuje imunitu a zvyšuje účinnosť očkovania. Navyše, flavonoidy obsiahnuté v červenom víne, jahodách a čokoláde, sú schopné tiež regulovať hladinu cukru v krvi, a tak zabrániť vzniku cukrovky.

Vzhľadom na spomínaný etanol, sa ale neodporúča kombinácia liekov a vína, o čom ale určite každý dospelý človek veľmi dobre vie. Avšak, s vlastnosťami a chuťou kvalitného vína si môžete svoje zdravie aj zlepšiť a byť tak fit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *