Svet navždy opustili dvaja významní kulturisti

Každý deň na svete zomrie mnoho ľudí. Nesmrteľnosť v pravom slova zmysle nedosahujú ani známe osobnosti a s mnohými sme sa už museli rozlúčiť. Športovci tiež nie sú výnimky, no to, čo sa udialo tento týždeň zasiahlo snáď každého milovníka tohto športu. Zomreli 2 ikony kulturistiky, a to najprv Dallas McCarver a pár dní po ňom Rich Piana, ktorý bol 2 týždne v kóme.

 

Rich Piana (celým menom Richard Piana), kontroverzný kulturista, ktorý verejne priznal užívanie anabolických steriodov takmer 30 rokov, bol 11. augusta hospitalizovaný a uložený do kómy. Práve priznaním užívania anabolických steroidov sa zviditeľnil na YouTube, kde mal takmer milión odberateľov. Vo videách sa často zaoberal touto problematikou, a zároveň motivoval mladých, aby sa venovali cvičeniu. Tiež hovoril, že pokiaľ je to možné, aby sa steroidom vyhli. Vlastnil značku výživových doplnkov a oblečenia s názvom 5% nutrition. Zomrel 25. augusta vo veku 46 rokov, presne 2 týždne po príchode do nemocnice, kam bol prevezený po údajnom predávkovaní a následnom kolapse.

Dallas (Big Country) McCarver bol nádejný mladý kulturista, ktorý bol v príprave na Mr. Olympia. Bol známy svojím pozitivizmom a tým, že získal IFFB PRO kartu ako 21-ročný. Na svojej prvej PRO súťaži zvíťazil. Keď mal 24 rokov, dostal sa na Mr. Olympia, kde skončil na 13. mieste. O rok neskôr sa vypracoval na 8. priečku. Tento rok mal v pláne dostať sa vyššie. 22. augusta bol nájdený mŕtvy v kuchyni v dome na Floride. Najpravdepodobnejšia príčina jeho smrti je, že sa zadusil, na koľko sa v jeho dýchacích cestách našli kúsky jedla. Objavili sa aj špekulácie, že zomrel na zlyhanie a zástavu srdca. Zomrel dosť mladý, konkrétne vo veku 26 rokov.

Rich aj Dallas boli naozaj veľké mená kulturistiky, ktoré v týchto končinách niečo znamenali. Boli obrovskou motiváciou pre davy. Teraz nám však nezostáva už nič iné, ako sa s obidvoma rozlúčiť a dúfať, nech odpočívajú v pokoji. Rodine, priateľom a blízkym chceme týmto vyjadriť úprimnú sústrasť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *