Kto je najsledovanejší kulturista v ČR a SR?

V dnešnom článku sa pozrieme na najsledovanejších kulturistov zo Slovenska a Českej republiky. Stručne si o nich niečo povieme, pozrieme sa na ich úspechy a pády za minulý rok, prípadne aj staršie významne úspechy. Predom upozorňujem, že poradie nie je určené podľa sympatií ani subjektívnych názorov. Poradie určujeme podľa sledovanosti na sociálnych sieťach, konkrétne sme sa zamerali na Facebook a na zoznam sa dostali iba ľudia s počtom likov viac ako 10 000.

 

9. Tomáš Tabačiar

Tomáš je 31 ročný kulturista zo Žiliny, ktorý za sebou má množstvo úspechov v tomto športe. Momentálne súťaží v kategórii do 95 kg v ktorej sa mu darí a za minulý rok pod vedením Jozefa Piry získal 3 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové medaily. Jeho najväčším minuloročným úspechom bol zisk PRO karty. Tomáša v súčastnosti sleduje na Facebooku 11 tisíc ľudí. Ma významné spolupráce s Extrifit-om a GorillaWear. Trénuje v spoločnosti s Andrejom Mozolánim. Zároveň pracuje ako fitness tréner. Darí sa mu aj v osobnom živote, je ženatý a je hrdým otcom 2 detí.

Fotka používateľa Tomáš Tabačiar - IFBB PRO.

Fotka používateľa Tomáš Tabačiar - IFBB PRO.

8. Andrej Mozoláni

O 4 tisíc likov (15 tisíc likov) Tomáša T. predbehol ďalší „kápo“ zo Žiliny – úspešný kulturista, ktorý je v hre už skoro 20 rokov. Názor našej redakcie je taký, že Andrej patrí k legendám našej kulturistiky a je niečim ako otcom kulturistiky na Slovensku. V minulosti získal niekoľko titulov, no jeho športová kariéra netrvalo dlho a namiesto vrcholového športu sa venoval podnikaniu. Všetko sa zmenilo minulý rok, keď ohlásil comeback a chcel sa ukázať pred domácim publikom v Žiline, ktoré mu nebolo umožnené vedením IFBB. Andrej sa nevzdal a išiel súťažiť do Ameriky, získal PRO kartu a dostal sa až na Mr. Olympia, kde súťažil v kategórii do 212 lbs. Vyzerá to tak, že sa Olympie zúčastní aj tento rok a my mu držíme palce.

 

Fotka používateľa Andrej Mozoláni - IFBB PRO.

 

Fotka používateľa Andrej Mozoláni - IFBB PRO.

7. Norbert Zajac

S počtom likov 15 700 sa v našom rebríčku umiestnil už tretí Žilinčan – Noro Zajac, ktorého trénuje predchádzajúci kulturista, samotný Andrej Mozoláni, pod ktorým aj pracuje ako fitness tréner v jednej z jeho posilňovni. Ako každý v tomto zozname má za sebou aj Noro množstvo súťaží a ocenení.

Fotka Norberta Zajaca.

 

Fotka Norberta Zajaca.

6. Tomáš Bureš

Na našom zozname sa umiestnil aj kulturista z  Prahy, ktorý je zároveň aj renomovaným fitness trénerom, od ktorého chce tréning nejeden človek v Česku. Podľa nás ma obdivuhodnú stavbu tela a prístup k tréningom. Pôsobí v Olympia Fitness v Prahe. Na Facebooku ho sleduje 18 tisíc ľudí.

Fotka používateľa Tomáš Bureš.

Fotka používateľa Tomáš Bureš.

5. Boris „Valihora“  Prekop

Vrátime sa zase na Slovensko, kde si predstavíme kulturistu, ktorý už nesúťaží a zrejme ani neplánuje, teda aspoň podľa našich informácii. Je zároveň zakladateľom online magazínu Fit Magazín, s úspešnými sériami ako napríklad: „Ako nabrať svaly,“ „Prosím Vás toto nerobte…“ atď. Jeho fanúšikovskú základňu tvorí 21 500 likov na FB.

Fotka používateľa Boris "Valihora" Prekop.

Fotka používateľa Boris "Valihora" Prekop.

 

4. Milan Šádek

Tesne pod prvou trojkou najsledovanejších sa umiestnil 28 ročný profesionálny kulturista asociácie IFBB z Českej Republiky – Milan Šádek s počtom likov 30 tisíc. PRO kartu ako kulturista získal relatívne mladý vo veku 26 rokov. Je typ človeka, ktorého majú v tejto brandži radi, aj keď sa nájdu ľudia, ktorí ho odsudzujú, že jeho úspech je postavený iba na genetike.

Fotka používateľa Milan Šádek IFBB PRO.

Fotka používateľa Milan Šádek IFBB PRO.

 

3. Pavel Beran

Nádejný, mladý kulturista z Plzne, ktorý sa do povedomia dostal vďaka videám s jeho dobrým priateľom a dlhoročným trénerom Filipom Grznárom, s ktorým tvoria neoddeliteľný team. Pavel skúšal šťastie najprv vo federácii Nabba. Jeho životným snom však je dostať sa raz na Mr. Olympia tak sa rozhodol prestúpiť do IFBB, do ktorej prestúpil s tým, že nestihne načasovať formu do nejakej prestížnej súťaže a chcel sa aspoň zúčastniť. Prihlásil sa na Arnold Classic Europe, kde v juniorskej kategórii skončil na prvom mieste. O týždeň neskôr vyhral na EVLS Prague Showdown 1. miesto v junioroch a 1 miesto v kategórii mužov. Zároveň na EVLS vyhral absolútnu cenu, čím sa dostal do PRO ligy ako 23 ročný! Fanpage na Facebooku dosahuje počet 37 500 likov.  

Fotka používateľa Pavel Beran Official.

Fotka používateľa Pavel Beran Official.

2. Vojta Koritenský

Na druhom mieste v našom rebríčku sa nachádza známy profesionálny kulturista z IFBB, ktorý bol spolu s Andrejom Mozolánim na najprestížnejšej kulturistickej súťaži Mr. Olympia v kategórii do 212 lbs. Má slušný fanclub, ktorý tvorí 40 700 likov.

Fotka používateľa Vojta Koritenský - Official Fanpage.

 

Fotka používateľa Vojta Koritenský - Official Fanpage.

 

1. Filip Grznár

Milovaný aj nenavídený. Taký je Filip Grznár, ktorý ma na fanpage až 53 tisíc likov! To nepočítame ešte YouTube a medializáciu, ktorú Filip svojim pôsobením za posledný čas získal vďaka svojmu kontroverznému vystupovaniu na sociálnych sieťach a videách na YouTube. Je považovaný za najvulgárnejšieho športovca. Má za sebou slušné umiestnenia na súťažiach pod IFBB, v ktorej bohužiaľ dostal dištanc do roku 2019, kvôli odmietnutiu testu na doping. Súčasne pôsobí vo federácii Nabba/WFF, v ktorej vyhral Lee Priest Classic a dostal sa do PRO ligy. Ako profesionál tejto federácie obsadil 4. miesto na Mr. Universe 2015. Minulý rok sa pripravoval na jeho druhý ročník, ale osud mu neprial a z kráľa drepov sa stal kráľ kriplov. Samozrejme to berieme s rezervou, rovnako aj Filip, ktorý sa z toho dostal a bojuje ďalej a my mu držíme palce.

Fotka používateľa Filip Grznár Official.

Fotka používateľa Filip Grznár Official.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *