Zaútočí Cristiano Ronaldo na svetový trón?

Po tom, čo si podmanil Európu nie len s reprezentáciou ale aj s klubom, sa Cristiano Ronaldo chystá ukázať aj na svetovom šampionáte v Rusku.

Jeho predošlé vystúpenia neboli tak dych berúce ako sa zdá, že tomu bude tento rok. Hneď v úvodnom a zároveň papierovo najťažšom zápase skupiny sa Portugalci postavili Španielom a ich kapitán Ronaldo sa hetrikom postaral o remízu 3:3. „Som šťastný, bol to doteraz moje najlepší zápas na majstrovstvách sveta,“ povedal Ronaldo po prvom zápase „B“ skupiny. Troma gólmi z tohto zápasu si Cristiano zdvojnásobil svoj gólový účet z predchádzajúcich svetových šampionátov. A keď zoberieme do úvahy, že na Portugalcov v skupine čaká už len Maroko a Irán, má aktuálny držiteľ zlatej lopty najlepšiu šancu na vytvorenie líderskej pozície v tabuľke strelcov šampionátu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cristiano ronaldo against spain

Už jeho prvý gól v zápase proti Španielsku mu dovolil sa zaradiť k hráčom, ktorí skórovali na 4 svetových šampionátoch. Aby sa podčiarkla výnimočnosť tohto počinu, dodáme, že do tejto skupiny patrí už iba Pelé, Miroslav Klose a Uwe Seeler. Navyše v 33 rokoch sa stal najstarším hráčom, ktorý dal na majstrovstvách sveta hetrik.

„Cristiano je úžasne fyzicky pripravený ale aj jeho mentálna stránka je veľmi pôsobivá. Vidieť to každú sezónu, veď hrá stále na najvyššej úrovni,“ okomentoval výkony svojho zverenca portugalský tréner Fernando Santos.

Počas víťazného ťaženia Portugalcov majstrovstvami Európy vo Francúzsku patril „CR7“ ku kľúčovým postavám národného tímu. Okrem toho výraznou mierou prispel k dominancii Realu Madrid, 13-násobnému víťazovi Ligy Majstrov.  No na posledných troch svetových šampionátoch zaznamenal vždy len po jednom góle. Preto teraz, práve po prvom zápase vlial veľké očakávanie do fanúšikov krajiny z pyrenejského polostrova.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cristiano ronaldo

Už sa len naskytá otázka, kam až to Ronaldovci dotiahnu. Náš tip im predpovedá štvrťfinále a s poriadnou dávkou šťastia (alebo umenia Ronalda) semifinále.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *