Dostupný luxus

Luxusný sedan vyššej strednej triedy sa bude snažiť konkurovať hlavne nemeckej takzvanej svätej trojici kde patrí napríklad BMW radu 5, Audi A6 a Mercedes-Benz E-Class. Zo značky Hyundai Genesis nedávno vznikla samostatná značka Genesis. V podstate sa zmenil iba názov. Čo sa technológii týka značka stále využíva techniku z automobilky Hyundai.

Pre nový Genesis G80 budú v ponuke dva benzínové motory. Šesťvalec  s objemom 3,8l a päťlitrová V8-mička. Šesťvalec príde s výkonom 232 kW (311 k) a krútiacim momentom 397 Nm. Silnejší osemvalec bude ponúkať slušný výkon 313 kW (420 k) a maximálny krútiaci moment 519 Nm. Z týchto hodnôt je jasné, že auto je orientované hlavne pre Americký trh. Oba motory budú spriahnuté výhradne s 8-stupňovou automatickou prevodovkou s funkciou manuálneho radenia SHIFTRONIC. G80 bude na výber s pohonom prednej nápravy a taktiež s pohonom oboch náprav HTRAC AWD.


Čo sa týka vonkajšieho dizajnu, k dispozícií budú predné bi-xenóny, ktoré dopĺňajú LED denné svetlá a príplatkové LED hmlovky. Najvýraznejším prvkom je samozrejme predná maska chladiča v tvare nepravidelného šesťuholníka. Zo zadu vyzerá auto športovo a celkovo sa jedná o veľmi podarený dizajn aj vďaka grafike LED svetiel.

Genesis G80 má svojmu majiteľovi priniesť okrem iného radosť z jazdy a samozrejme komfort, preto nesmie chýbať pohodlný interiér. Hlavnú úlohu v tomto zohráva: odhlučnenie interiéru, ergonomický tvarované sedačky a vnútorný priestor. Ktorý bude veľkorysý ako sa na správnu limuzínu patrí.


Rozhodne nesmie chýbať veľké množstvo bezpečnostných systémov. Štandardná výbava ponúka: adaptívny tempomat, systém udržovania v jazdnom pruhu, pohotovostné brzdenie, sledovanie mŕtveho uhla, zadnú cúvaciu kameru a parkovacie senzory.

Záujemcom o toto veľmi zaujímavé vozidlo ostáva už, len čakať, kedy automobilka Genesis uvedie G80 do predaja na našom trhu. Stať sa tak má v priebehu tohto roku. V roku 2018 by mala prísť verzia SPORT. Dúfajme, že sa tak stane, pretože to bude možno práve Genesis ktorý vytrie zrak nemeckej trojici.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *