Už máte svoj merch? Zviditeľnite sa vďaka špeciálne potlačenému oblečeniu

Prepájať značky a služby s módnym priemyslom naberá posledné roky na obrátkach. A práve merch je dôležitou súčasťou takejto identity. Reprezentuje a vizuálne vytvára rôzne projekty.

Väčšinou sa s merchom spájajú hudobní umelci, no čím ďalej marketing rastie, podporu si zasluhuje aj u tzv. „personal brandingu.“ Čo robiť, keď už vám v hlave prebehla idea, vizualizácia, komplet plán, ale neviete, ako ďalej a ako na to?

Potrebujete termolis

Pozrieme sa na to z viacmenej technického hľadiska. Kvalitné lisy na potlač textilu, ktoré sa pri takejto práci využívajú, vám umožnia využívať lis pre rôzne povrchy a materiály. Je na vás, ktorý si zvolíte, či pôjde o polyester, umelý materiál, alebo hrubšie či členitejšie povrchy. Možnosti sú rôznorodé.

Termotransferový lis využíva kombináciu tepla a tlaku na tričká, bundy či čiapky, pričom vykonávajú túto funkciu s novodobou záležitosťou. Všetko sa aplikuje pomocou prenosového papiera a pásky (fólie). Nakoľko sú tieto procesy overené a automatické, stroje sa postarajú o celý proces lisovania

úplne samé.

Klasické tonery sa nestratia

Ak by ste sa zaujímali o typ merchu prostredníctvom bežných tlačovín a máte navrhnuté logo, môžete si zakúpiť tonery do tlačiarne, ktoré vám pri tlači pomôžu zvoliť vhodnú kvalitu porovnateľnú s originálnym spotrebným materiálom. Je to najlacnejšia a najvhodnejšia alternatíva, ktorú si dokážete vytvoriť aj sami doma.

Aký typ merchu urobiť?

Ponožky, mikiny, tričká, nálepky, odznaky, alebo len šírenie loga. Čím je povedomie silnejšie, tým bude aj identita lepšia. Využite silu ambasádorov, na veľkosti nezáleží, pretože teraz je v móde skutočný minimalizmus, žiadne veľké logá a grafické podklady cez celé tričká. Možno stačí malé logo, nápis a minimalistický merch bude na svete, s ktorým sa všetci stotožnia a budú ho s láskou šíriť ďalej. S lisom na textil zvládnete všetko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *