Maximálna produktivita: Tipy, ako mať na náročnú prácu ten správny drive

Pred príchodom všemocných smartfónov a všadeprítomného e-mailu sa práca väčšiny ľudí obmedzila na hromadu papierov, ktoré zostávali ležať na stole až do nasledujúceho dňa. V súčasnosti to môžeme všetko veľmi jednoducho vyriešiť odkiaľkoľvek na svete a v ľubovoľnom čase. Máme k dispozícii rôzne nástroje na jednoduché plánovanie a riadenie svojej práce i života. To však ani zďaleka neznamená, že by sme nemohli byť ešte produktívnejší.

S využitím špeciálnych pracovných plošín, modulov a profesionálnych systémov zvládnete toho oveľa viac. Tak sa poďte spolu s nami a našimi tipmi o tom presvedčiť.

Čo je to produktivita?

V zjednodušenom zmysle sa produktivita blíži efektivite práce. Zoberme si napríklad prácu robotníka v továrni.

Čím viac dielov môže pracovník v danom časovom období vyrobiť, tým je jeho práca produktívnejšia. Spôsob výroby dielov je zasa správne regulovaný pokynmi a dodržiavaním zásad dôležitej PZS.

Ak sa venujete intelektuálnej alebo tvorivej práci, potom vaša produktivita závisí nielen od rýchlosti dokončovania úloh.

Produktivita teda závisí od toho, aké výsledky ste schopní dosiahnuť s kratším časom, ktorý máte k dispozícii, ale s väčšou voľnosťou a flexibilitou pri výbere spôsobov, ako dosiahnuť výsledky.

Ako zvýšiť produktivitu?
Naučte sa riadiť svoju pozornosť

Znamená to minimalizovať rozptýlenie a zameranie svojej pozornosti na skutočne dôležité veci. Úplné vylúčenie rozptýlenia je samozrejme ťažké. Možno pracujete vo veľkej kancelárii s otvoreným priestorom a nemôžete zabrániť kolegovi v telefonovaní. Je zrejmé, že pracujete na počítači, ktorý dokáže generovať desiatky rušivých prvkov jediným stlačením tlačidla.

Ale keď odstránite ich pôsobenie vhodným spôsobom, napríklad slúchadlami, v ktorých znie príjemná hudba, urobí to s vašou produktivitou zázraky.

Dobite si energiu

Pamätajte, že na to, aby ste boli produktívni, potrebujete aj dostatok energie. Keď ste plní energie, môžete „tlačiť na plyn“ a rýchlo dôjsť do cieľa. Pokiaľ ste si ale nedobili energiu dobrým spánkom, prechádzkou v parku, socializáciou s priateľmi atď., bude pohyb smerom k cieľu veľmi ťažký a dlhý.

Majte pred očami to, čo vás motivuje

Inšpirovali ste sa niečím nápadom alebo citátom? Vytlačte si ho ako pohľadnicu náladovej tabule alebo plagát na stenu. Uvidíte, že aj dobrá myšlienka vás môže k vyššej práci a výkonu veľmi dobre motivovať, rovnako ako správna odmena alebo pochvala. Tak na to myslite.

Zdroj obrázka: lassedesignen/Shutterstock.com