Quentin Tarantino – Génius svojho remesla

Jeho meno začalo byť známe začiatkom 90-tych rokov 20. storočia, keď ako drsný rozprávač vniesol nový život do najznámejších amerických archetypov. Svojim svojským humorom a nezvyčajným pohľadom na svet si získal srdcia mnohých filmových fanúšikov po celom svete. Detstvo neprežíval najlepšie, pretože jeho otec ho opustil krátko po jeho narodení a tak malý Quentin ostal sám so svojou 17-ročnou matkou. Krátko po tom, čo Quentina vyhodili zo školy, sa zamestnal ako vyhadzovač v pornokine. To poznamenalo jeho tvorbu – v žiadnom jeho filme nie je zobrazený normálny sex. Neskôr sa síce zapísal do hereckej školy, ale žiadny veľký úspech mu to neprinieslo.

Po rokoch neúspechu sa Quentin rozhodol, že začne s písaním filmov. Prvý veľký úspech mu priniesol film Pulp Fiction: Historky z podsvetia, z roku 1994. Vo filme si zahrali také mená ako John Travolta, Samuel L. Jackson či Uma Thurman.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pulp fiction

Medzi jeho ďalšie, veľmi úspešné filmy patrí dvojdielny príbeh Umy Thurman, ako bývalej členky zabijáckeho komanda, ktorá sa rozhodla skončiť s minulosťou a vydať sa, lenže jej svadba sa zmení na krvavé kúpele. Vo filmoch Kill Bill vol. 1 a Kill Bill vol. 2 si tiež zahrali známe mená ako Lucy Liu či David Carradine.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kill bill

Ďalej jeho kariéra napredovala filmami ako Nehanební bastardi, kde si zahrali známe mená ako Brad Pitt či Diane Kruger, a Divoký Django v hlavnej úlohe s Jamiem Foxxom. V Djangovi si zahral aj Samuel L. Jackson, Leo di Caprio a mnoho ďalších, skvelých hercov. Film Django získal Oscara v roku 2013, v kategórii Pôvodný scenár.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt django

Jeho posledným filmom natočeným v roku 2015 je film Hateful eight (Osem hrozných). Vo filme si postavu Majora Warrena Marquisa (čierneho lovca ľudí) zahral opäť nikto iný, než Samuel L. Jakcson. Dej sa odohráva po skončení občianskej vojny v Spojených štátoch.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hateful 8

Uvidíme čo nám Quentin prinesie v budúcnosti, ale takmer s určitosťou vieme, že jeho deviaty film by mal výjsť na plátna už v lete 2019. Príbeh by sa mal odohrávať na prelome 60. a 70. rokov minulého storočia a mnohí odborníci začali špekulovať, čo by mohlo byť jeho témou. Viacerí prišli s teóriou, že film by mal byť o Mansonovej vraždiacej rodine, ktorá vraždila na konci 60. rokov. Hlavné postavy by mali stvárniť Tom Cruise a Leo di Caprio, ale špekuluje sa, že si vo filme zahrá opäť aj Samuel L. Jackson. Nuž, sami sme zvedaví, čím nás Quentin opäť prekvapí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *