Doprajte si pohodlnú jazdu vo vašom aute. Pomôcť vám môžu aj rôzne autodoplnky

Doprajte si pohodlnú jazdu vo vašom aute. Pomôcť vám môžu aj rôzne autodoplnky
Auto už dávno nie je brané len ako prostriedok, ktorý vás dostane z bodu A do bodu B. Čoraz viac vodičov si chce jazdu poriadne užiť a cítiť sa vo svojom aute skutočne pohodlne a bezpečne. K tomu vám dnes môžu pomôcť aj rôzne autodoplnky.

Autodoplnky síce netvoria zákonne povinnú výbavu auta, no aj tak ich nájdeme takmer u každého majiteľa automobilu. Práve autodoplnky totiž dokážu celé auto zútulniť a dodať mu poriadny šmrnc. Tento typ produktov však ľudia nenakupujú len kvôli ich estetickej stránke. Mnohé doplnky totiž dokážu ochrániť auto pred znečistením či dodať mu lepšie jazdné vlastnosti.

S akými autodoplnkami sa môžete stretnúť?

Výrobcovia doplnkov do áut sa snažia každý rok prísť s novým produktom, ktorý by ešte viac dokázal spríjemniť vašu jazdu. Vo všeobecnosti sa však v obchodoch najčastejšie stretnete s týmito autodoplnkami:

● gumové autorohože,
● vaničky do auta,
● autopoťahy,
● textilné autokoberce,
● nerezové lišty,
● kryty kapoty,
● lišty dverí,
● zimné clony,
● spojlery,
● lakťové opierky,
● osviežovače,
● deflektory

Čerstvý vzduch za každého počasia

Aj napriek tomu, že typov autodoplnkov je skutočne viacero, jeden nad nimi čiastočne vyniká a v súčasnosti ho nájdete takmer v každom aute. Reč je o takzvaných deflektoroch, ktoré sú praktickou voľbou do každého vozidla.

Ide o plastové lišty, ktoré si môžete umiestniť na predné aj zadné okná dverí. Vďaka nim si totiž môžete dopriať vánok čerstvého vzduchu za každého počasia bez strachu o to, že by do vášho auta natieklo.

Aké deflektory kúpiť?

Pri výbere deflektorov do auta sa predovšetkým riaďte samotnou značkou vášho automobilu a neskôr aj špecifickým modelom. Deflektory sa totiž nevyrábajú v univerzálnom prevedení, a preto sa pred kúpou presvedčte, že skutočne kupujete doplnok daný na váš model auta.