Dôležité rady ako ochránite auto pred krádežou

Prinášame vám niekoľko rád a tipov, ako predísť krádeži auta, alebo vykradnutiu.

Ak sa na problematiku krádeže áut pozrieme z pohľadu zlodejov, tak najdôležitejšie je poskytnúť zlodejom čo najmenšiu príležitosť na krádež štvorkolesového člena rodiny. 

Vo večerných hodinách môže nastať na sídliskách problém zaparkovať auto priamo pri vchode alebo na dohľad z okna, stane sa, že sa voľné parkovacie miesto nájde o niekoľko ulíc ďalej. Auto, ktoré nie je pod dozorom zvyšuje pravdepodobnosť, že bude vykradnuté alebo ukradnuté.

Druhým dôležitým krokom je samozrejme auto riadne uzamknúť a dôkladne zavrieť všetky okná aj kufor. Policajti, vyšetrovatelia, poisťovne ale aj výrobcovia a predajcovia zabezpečovacích systémov sa zhodnú na tom, aby ste v aute nikdy nenechávali žiadne cenné veci, ako napríklad elektroniku (notebook, fotoaparát atď), doklady, peňaženku, mobil, kabelku, cestovnú tašku a pod. Ak už niektorú z týchto vecí nemôžete vziať so sebou a musíte ju nechať v aute, presvedčte sa, že sa nenachádza na viditeľnom mieste. Využite na to odkladací zatvárací priestor v palubnej doske, alebo akýkoľvek iný chránený odkladací priestor, ktorý je v aute k dispozícii. Nezabúdajte na úradné dokumenty, dôležité písomnosti, alebo firemnú pečiatku, ktorých odcudzenie by vás mohlo vyjsť veľmi draho, navyše by zlodej získal vaše osobné údaje. 

Podobný prípad predstavuje športová výbava, ako napríklad lyže pripevnené na streche, alebo bicykle v stojane. Hoci sa väčšina stojanov už dnes vyrába so zámkom, nikdy nenechávajte auto so športovou výbavou umiestnenou v stojane, ani vnútri auta bez dozoru! Zlodeji totiž majú výbornú príležitosť obzrieť si výbavu a pripraviť sa na krádež.

Ak chcete vylepšiť zabezpečenie vášho auta, jednou z možností je technológia sledovania auta pomocou GPS monitorovania. V prípade krádeže bude možné auto rýchlo lokalizovať a značne tak pomôcť pri práci policajným zložkám a vyšetrovateľom. Niektoré poisťovne dokonca požadujú kvalitné zabezpečenie auta pred krádežou pri uzatváraní havarijného poistenia.

Ďalšou z možností kvalitného zabezpečenia auta pred krádežou je použitie moderného autoalarmu. Zabudnite na uzamykateľné páky na volant, alebo obyčajný autoalarm. V dnešnej dobe s pribúdajúcou elektronikou rôznymi softvérmi je pre zlodejov veľmi jednoduché obísť zabezpečovací systém v autách. Štandardné zabezpečenie od výrobcov už nestačí, aj amatérski zlodeji ho vedia prekonať na drahých a modrených autách prekonať vďaka dobrej výbave.

Najmodernejšie autoalarmy už dnes ponúkajú zabezpečenie auta a zároveň komfort v podobe diaľkového štartu, ovládania nezávislého kúrenia, odomykania na diaľku, informácií o stave vozidla, indikácii alarmu priamo na kľúči ako aj ďalšie moderné technické vychytávky.
Zlodeji áut sú blokovaní hneď od úvahy nad krádežou automobilu. Pretože komunikácia medzi autom a kľúčom prebieha na vyššej neštandardnej frekvencii a systémy sú odolné voči rušičkám a čítačkám DO. Bezpečnostné systémy poskytujú 128 bitové šifrovanie signálu z kľúča do auta a naopak, blokovanie otvorenia automobilu a naštartovania v prípade neprítomnosti imobilizéra  (v prípade odcudzenia originálneho kľúča zlodej s autom neodíde).


Majiteľ auta má zaistené bezpečné odstavenie vozidla v prípade stratenia signálu z imobilizéra a  možnosť sledovania a zaistenia automobilu na diaľku cez mobilnú aplikáciu alebo telefonický servis napríklad v prípade odcudzenia špeciálneho kľúča od výrobcu.
V dnešnej dobe sú na trhu najmodernejšie a najkvalitnejšie zabezpečovacie systému na ochranu vášho auta pred krádežou. Stačí si iba ten, ktorý vám najviac vyhovuje a ochrániť tak váš štvorkolesový majetok pred odcudzením.

 

 

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *