Mercedes-AMG S 65 Final Edition: Exkluzívny zberateľský kúsok pre milovníkov motorov V12

S limitovaným mimoriadnym modelom S 65 Final Edition korunuje Mercedes-AMG dlhý úspešný príbeh 6,0-litrového motora V12 biturbo v Triede S sedan. Mimoriadna edícia, z ktorej sa celosvetovo vyrobí len 130 exemplárov, sa bude zameriavať na zberateľov exkluzívnych vozidiel a milovníkov suverénnych dvanásťvalcov. Vďaka ušľachtilému vzhľadu a rozsiahlej sériovej výbave ponúka sedan jedinečnú kombináciu výkonu a reprezentácie.

S 65 Final Edition sa dodáva výhradne vo vysokolesklej obsidiánovej čiernej metalíze. 20-palcové disky s mnoholúčovým dizajnom spolu s mriežkou otvoru na prívod vzduchu v mimoriadnom farebnom prevedení matná bronzová vyzdvihujú mimoriadne postavenie sedanu, rovnako ako emblém AMG na stĺpiku C. Koncovky výfuku vo vysokolesklej čiernej farbe dotvárajú celkový vzhľad vozidla.

Do konceptu vozidla zapadá aj interiér. Vďaka čalúneniu v čiernej koži napa Exklusiv spolu s kontrastnými ozdobnými švami medenej farby a ozdobným prvkom z hodnotných uhlíkových vlákien, ktoré sú skombinované s vláknami medenej farby je Trieda S Final Edition nezameniteľná. Kontrasty medenej farby sa nachádzajú aj v ozdobných švoch podlahových rohoží. O limitovanej výrobe svedčí aj plaketa edície na stredovej konzole s označením „1 of 130“. Ďalšími individuálnymi znakmi sú spona na volante s nápisom „AMG Edition“ a prednastavenie náladového svetla, taktiež s medeným farebným odtieňom.

Láska k detailom nekončí ani pod kapotou: plakety technikov, ktorí dané motory zostavili („jeden človek – jeden motor“) sa vyrábajú osobitne a v exkluzívnom čiernom prevedení namiesto klasického strieborného. S výkonom 463 kW (630 k) a maximálnym krútiacim momentom 1 000 newtonmetrov pri 2 300 – 4 300/min ponúka špičkový model V12 legendárnu dynamiku pohonu a kultúru chodu motora.

Jedenkrát so všetkým, poprosím
Rozsiahla sériová výbava nenecháva nič na náhodu: od panoramatickej strechy s funkciou MAGIC SKY CONTROL cez balík tepelného komfortu až po samostatné sedadlá prvej triedy pre pasažierov vzadu a priebežnou konzolou pre podnikateľov vrátane temperovaných držiakov na poháre – výsledkom je komfortná a pohodlná jazda. O nastavovanie sedadiel sa stará až 12 elektromotorov, aby sa tak dokázali prispôsobiť osobám s akoukoľvek telesnou výškou. Nezvyčajným highlightom je riaditeľské sedadlo vzadu na strane spolujazdca s opierkou na nohy a nastavovaním operadla sedadla, a to až do uhla 43,5° pre optimálnu polohu na odpočinok. A sériový balík AMG Driver’s Package umožňuje maximálnu rýchlosť 300 km/h.

Aby bolo cenné vozidlo v garáži chránené pred prachom, získa okrem toho každý zákazník na vozidlo na mieru vyhotovený interiérový ochranný obal AMG s nápisom AMG S 65 FINAL EDITION s ladiacim farebným odtieňom.

 

Autor: Mercedes-Benz Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *