Alpina B5: Medzi super-športmi sa cíti ako doma

Dobre čítaš! 330 km/h zvládne nová Alpina B5. Táto vytuningovaná 5-ka od BMW dostala 608 koní a aby som bol presnejší, Alpina si zobrala do parády jej najvýkonnejšiu verziu, teda M550i. Z pôvodných 455 koní to dostali medzi takých rivalov, akým je Lamborghini Huracan, za ktorým zaostáva o 2 poníky a dokonca o 43 koní prekonali aj Nissan GT-R.

4.4 litrový bi-turbo motor dosahuje neuveriteľných 800Nm, vďaka tomu sa pýši zrýchlením z 0 na 100 za 3.5 sekundy! Sila motoru je hnaná z 8 st. automatu StepTronic do pohonu X-Drive. Od štandardnej M5-ky sa odlišuje ako interiérom, tak exteriérom a to klasickými Alpináckymi mnoho-lúčovými 20 palcovými elektrónmi. Na nich sú obuté Pirelli P Zero. Nesmiem zabudnúť na agresívny nárazník so splitterom a v strede umiestneným nápisom Alpina.

Jej bočnú časť lemujú biele pásiky, ktoré si ešte môžeme pamätať zo starých Alpin. Presne tie čo naše cesty (cesty západného Nemecka) začali brázdiť ešte v 80-tych rokoch.


Zadok. Alpina B5 ho ma krásny a decentný. Taký, aký sa patrí. V prípade verzie rodinného kombíku, nič kontroverzné, no predsa citeľne odlišne od ostatných. Malý kúsok agresie, dve dvojice športového výfukového systému Alpina plus difúzor pod nárazníkom dohromady tvoria jeden nádherný celok.

B5 kombi bude k dispozícií už na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. V prípade, ak by niekto chcel ísť za krokmi BMW E60 a dopriať si M5 touring, zostanú mu len oči pre plač. BMW sa už touto trasou  neplánuje poberať. no myslím, že B5-ka mu jednoznačne pomôže prestáť plakať. Alpina do budúcna plánuje prísť aj s dieselovými motormi. Ich parametre zatiaľ ešte nepoznáme. Tieto Alpiny budú označené D5 a vo veľkej Británii sa B5 začne predávať od 90.000 £ (104.000 €).

Pre zaujímavosť:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *