Ako byť štýlový a hlavne v bezpečí na motorke? Takto

Kvalitná výbava pre každého motorkára

V letných mesiacoch sa po celom Slovensku konajú rôzne stretnutia motorkárov. Len prednedávnom sme mali možnosť čítať o najväčšom zraze motorkárov na východom Slovensku, konkrétne pri Zemplínskej Šírave, kde usporiadatelia predpokladali vyššiu účasť ako pominulé roky.

Ak patríte k vášnivým motorkárom a cez letné mesiace využívate len tento dopravný prostriedok, investujte do kvalitnej výbavy, nakoľko vaša bezpečnosť a zdravie sú najdôležitejšie.

Čo patrí medzi základnú výbavu každého motorkára?

Medzi základnú výbavu každého motorkára patrí bezpečná motorkárska bunda, motocyklová vesta, moto nohavice, kvalitné čižmy na motorku, moto termooblečenie, motocyklové rukavice, funkčné moto kombinézy a samozrejme aj moto kukly. Pri výbere týchto dôležitých súčastí motorkárskej výbavy klaďte dôraz najmä na kvalitu materiálov. Motorkári sú vystavovaní silnému vetru a dažďu. Nie sú tak chránení, ako majitelia áut.

Motorkárske bundy by mali byť z kvalitných nepremokavých a oteruvzdorných materiálov. V prípade pádu by mali chrániť pred poranením kože a tlmiť náraz.

V prípade častých jázd v tme vám okrem klasického osvetlenia motorky odporúčame nosiť motorkárske oblečenie s dostatočným množstvom reflexných prvkov. Tak, ako by mali byť viditeľní chodci na cestách, tak by mali byť viditeľní aj motorkári.

Motorkárske termooblečenie je vhodné najmä na jazdenie v chladnom prechodom počasí. Ideálne ak si vyberiete kvalitné termooblečenie vyrobené z kvalitnej merino vlny. Prepúšťa pot a zároveň udržuje optimálnu teplotu tela.

Odporúčame vám aj nákup chrániča chrbtice. V prípade pádu bude chránená tá najháklivejšia časť vášho tela.

Akého materiálu by malo byť oblečenie na motorku?

Väčšina slovenských motorkárov uprednostňuje kožené motorkárske oblečenie – kombinézu alebo komplet celý motorkársky set.

Ak máte doma športovú motorku, poprípade jazdíte profesionálne závody, vám skôr odporúčame kožené moto oblečenie. Na klasické cestovné motorky a skútre sa vám bude skôr hodiť obyčajné textilné oblečenie. Samozrejme nesmú chýbať ani moto doplnky, ako nášivky, kľúčenky a čistiace gély na kožu.

Využite posledné teplé dni na jazdu motorkou a zažite neopakovateľné dobrodružstvo, na ktoré budete cez zimu v dobrom spomínať. Pri výbere motorkárskeho oblečenia nehľaďte na ceny, ale na bezpečnosť a kvalitu materiálu, z ktorého je motorkárske oblečenie vyrobené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *