Volkswagen T-Roc – Pri zaujímavom názve to ešte len začína

Rodák z Wolfsburgu sa pokúša pútať pozornosť hneď od začiatku. Dôkazom toho je jeho názov T-Roc, ktorý je pre Volkswagen neobvyklý. Je odvodený ako T (začiatočné písmeno SUV-čiek od Volkswagenu – Tiguan, Touareg) a Roc (odvodené od Anglického rock-skala).

T-Roc je menším súrodencom Tiguanu o čom hovoria aj jeho rozmery a postavenie na platforme MQB. Na dĺžku je o 252 mm kratší a o 81 mm nižší. Veľmi zaujímavé je, že sa veľmi nelíši od konceptu, ako to býva zvykom u mnohých automobiliek. Zaujme osobitným dizajnom, s ktorým môže bez problémov súperiť s konkurenciou. Z fotiek sa nám veľkostne celkom pozdáva, no až po stretnutí naživo budeme môcť úplne posúdiť jeho priestrannosť. Základný batožinový priestor 445 litrov po sklopení sedadiel narastie 1225 litrov, čo je celkom slušné číslo.

Pohon budú zabezpečovať benzínové aj naftové motory. Benzín zastupujú tri prepĺňané agregáty TSI – základ trojvalec s litrovým objemom, avšak v ponuke bude aj nový motor s objemom 1,5 litra a silák bude 2-litrový agregát s výkonom takmer 200 koní. Priaznivci naftového pohonu budú mať na výber z troch naftových pohonných jednotiek. Možnosť voľby prevodovky DSG je samozrejmosť, no pri výbere T-Rocu bude mať zákazník možnosť voľby aj pohonu  všetkých kolies.

V interiéri to bude klasika od Volkswagenu. Na obrázkoch je interiér slušne nadizajnovaný. Veríme, že v interiéri budú použité len kvalitné materiály. Nebudú v ňom chýbať ani digitálne budíky Active Info Display. Ich veľkosť je úctyhodných 11,7″. Ďalšia obrazovka uprostred  má mať nový sklenený povrch a veľkosť 8″. Exteriér si možete vybaviť prednými svetlometmi s full-LED technológiou.

Zaujímavosťou je aj obrovská možnosť individualizácie, keďže nový T-Roc bude možné nakonfigurovať v dvojfarebnej kombinácii. Štýlovosť zadnej časti dodávajú trojrozmerne tvarované LED-kové svetlá.

Svojou jedinečnosťou T-Roc zaujme nejedného kupujúceho. Ak zákazník hľadá množstvo rôznych kombinácií farieb, voliteľných výbav a doplnkov, tak mu T-Roc splní jeho požiadavky a bude veľkou konkurenciou vo svojej triede.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *