Toto pruženie vám zaistí dokonalý komfort

Dokonalý pocit z ovládania vozidla vám zaistí zostava, ktorá vás na ceste nikdy nesklame

Automobily boli pôvodne vyvinuté ako samohybné verzie vozidiel ťahaných koňmi. Konské vozidlá však boli navrhnuté na relatívne nízke rýchlosti a ich zavesenie nebolo vhodné pre vyššie obrátky, ktoré sa dosiahli výmenou koní za spaľovací motor.

Systém odpruženia ovplyvňuje ovládanie vozidla a zároveň aj pohodlie cestujúcich v ňom. Pružiny umožňujú kolesám pohybovať sa voľne bez toho, aby sa prenášal nerovnomerný povrch vozovky do komfortu jazdy.

Začalo to s príchodom industrializácie

Prvé funkčné pružinové zavesenie si vyžadovalo pokročilé metalurgické vedomosti a zručnosti a stalo sa možným len s príchodom industrializácie. Obadiah Elliott zaregistroval prvý patent na vozidlo s odpružením. To znamenalo, že všetky kolesá mali na každej strane dve trvanlivé oceľové listové pružiny a karoséria voza bola pripevnená priamo k pružinám a náprave.

Kvalita od špičkových výrobcov

Najstarším tipom je teda listová pružina, no dnes už moderné autá využívajú oveľa sofistikovanejšie a kvalitné športové podvozky KW, ktoré disponujú kompletnými súpravami pružín a tlmičov od špičkových výrobcov. Základom je predsa pohodlná jazda, ktorá sa prispôsobí jazdným vlastnostiam vodiča a okolitým podmienkam, čo si vyžaduje aj samotné vozidlo.

Nerozlučná dvojica

Ak je vozovka náročná a vplyvom toho dochádza k nárazom, pružiny sa odchyľujú. Aby bolo vozidlo v tomto smere pod kontrolou a vzniknutá energia a pohyb vhodné rozložená, bude najlepšie, ak vaše vozidlo disponuje aj tlmičmi pruženia Bilstein. Myslieť na kvalitu sa oplatí, v opačnom prípade sa to môže skončiť zle. Opotrebované tlmiče sa môžu stať pomalou hrozbou pre vašu bezpečnosť v aute. Spolu s pružinami je to tá najlepšia zostava, ktorá vám zaistí maximálny komfort.

Aby bola karoséria tlmená voči pohybu podvozkového mechanizmu, myslite na ich stav a pravidelne ho kontrolujte. Zaťaženie vozidla je na našich cestách vysoké, toto je dokonalý kompromis medzi stabilitou a filtrovaním nerovností.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *