Tip na seriál: efektívne využitá karanténa v spoločnosti Netflixu

Nečakaná situácia si vyžiadala nárast nových, kvalitných seriálov na rôznych internetových platformách. Najznámejšou v súčasnosti je Netflix, ktorý produkuje čoraz viac kvalitných seriálov a filmov. Poďme sa pozrieť na to, čo na Netflixe v poslednom čase pribudlo.

1. The Last Dance

Chicago Bulls, deväťdesiate roky. Éra Michaela Jordana, Scottieho Pippena a výstredného Dennisa Rodmana. Bulls v tomto období vyhrali neuveriteľných šesť titulov pre víťaza NBA. Tento seriál nám približuje kariéry kľúčových hráčov tohto tímu, ako aj príbehy zo šatne a celkový náhľad do sveta profesionálneho basketbalu. Pre športových fanúšikov je tento seriál pastva pre oči.

2. Tiger King

Manželstvo troch homosexuálov, chovateľka tigrov, ktorá údajne zabila svojho muža, či potomok indického guru s deviatimi ženami. Aj o tomto je najúspešnejší dokumentárny seriál všetkých čias. Aj vďaka Netflixu je sledovanosť tohto seriálu na ohromných číslach. A má aj prečo. Náhľad do zo začiatku nevinného sveta chovateľov tigrov sa postupne zmení na žaloby, podvody a dospeje to až k plánovaniu vraždy. Dokument Tiger King má neskutočnú zápletku a určite si jeho osem častí zaslúži vašu pozornosť.

3. Money Heist

Momentálne je to štvrtý najsledovanejší seriál od Netflixu na Slovensku. A veru má byť aj prečo. Skvelú titulnú pesničku Bella Ciao si spievajú ľudia po celom svete a príbeh zo sveta bankových lúpeži a kriminálnikov je fantasticky spracovaný. Po prvých dvoch sériách prišla minulý rok tretia, ktorá už tak dobrá nebola. Našťastie na tú štvrtú fanúšikovia čakali len desať mesiacov a stála naozaj za to!

4. Exorcista

Poľský animák plný humoru a škaredých slov. Exorcista je človek, ktorý pomáha vyháňať zlých duchov a temné sily z vašich domovov. V tomto animáku sa o to hlavný hrdina pokúša taktiež, ale vďaka svojej zlej muške duchov takmer nikdy netrafí a tí zomrú nejakou bizarnou smrťou. Naviac, seriál je v poľštine, ktorá tomu celému dodáva ešte komickejšiu vizáž.

5. After Life

Ricky Gervais vo svojom vlastnom seriáli hrá cynickú postavu novinára Tonyho, ktorému zomrela žena. Postava Tonyho sa snaží vyrovnať so svojou situáciou a byť milý, no to sa mu nedarí. Periodiku, v ktorom pracuje sa taktiež nedarí a tak je jeho jedinou útechou jeho pes. Tonyho otec je v domove dôchodcov, kde ho pravidelne chodí navštevovať. Tam stretne jednu ošetrovaľku, ktorá sa mu zapáči a zo zamračeného Tonyho sa opäť začína stávať starý dobrý usmiaty chlapík.