Postavte si svoj vlastný Jurský park

Populárnu a kultovú trilógiu Jurský park  z 90. rokoch určite pozná každý z vás.

Oživenie dinosaurov však dnes už nemusí byť len záležitosťou prebiehajúcou vo filmovej sfére. Okrem spomínanej trilógie alebo nového remaku z roku 2015 (Jurassic World), ktorý dostanete toto leto pokračovanie, budete môcť budovať park plný dinosaurov aj vy.

 

Pýtate sa ako?

Spoločnosť Frontier, ktorá stojí aj za hrou Planet Coaster, dokončuje prípravy na vydanie budovateľského simulátora Jurského parku. Hra Jurassic World Evolution, bude jedným z najočakávanejších titulov tohto roka a aj preto si zaslúži vašu pozornosť. Okrem milovníkov dinosaurov a filmov s tématikou Jurského parku dokáže zaujať aj nových hráčov, ktorí podobné hry obľubujú.

O čo v hre pôjde?

Hra sa dá hrať viacerými štýlmi. Môžete byť ako John Hammond a vytvoriť si park určený na zábavu alebo si zvolíte cestu genetického vývoja či bezpečnosti. Bežný pohlaď z hora viete zmeniť priblížením na pohlaď z prvej osoby a prechádzať sa po celom vašom parku. Okrem klasického princípu, postaviť plot, kúpiť dva dinosaury, pripraviť im prostredie a sledovať ako si spokojné žijú, sa v tejto hre bude dať robiť aj niekoľko ďalších vecí.

Genetická úprava dinosaurov: Vy sami sa môžete zahrať na Boha a kombinovať niekoľko rôznych génov za cieľom vytvorenia úplne nového druhu dinosaura. Ako nám ukazuje aj prvý gameplay z hry, posielaním pracovníkov na rôzne miesta vykopávok, môžete získať úplne nové typy DNA vďaka ktorým, môžete buď vylepšiť, alebo zmeniť vaše dinosaury.

Jediná chyba môže zničiť celý park

Aby to nebolo len nudné budovanie parku, vývojári do hry zapracovali niekoľko prvkov, ktoré pridajú na reálnosti správania sa celého parku alebo dinosaurov samotných. Po grafickej stránke uvidíme najprepracovanejšie zobrazenie dinosaurov a ich chovania. Oddych v tieni stromu sa rýchlo vie zmeniť na vzájomný súboj alebo lov potravy. Počasie bude v tejto hre zohrávať mimoriadne dôležitú úlohu. Tropické ostrovy vie rýchlo zachvátiť tornádo alebo nečakaný monzún, ktorý vie narobiť problémy. Pokiaľ teda nebudete problémom venovať patričnú pozornosť. Podstatný význam bude mať v tejto hre aj elektrina. Tá bude najdôležitejšou vecou vášho parku. Pokiaľ vám vypadne prúd, následky môžu byť zničujúce.

Johnny Watts, Chief Creative Officer z Frontier Developments, povedal:

„Nechceme, aby hra predstavovala stály stav núdze, v ktorom by ste si nemali čas vychutnať vytváranie parku. Ak sa však veci pokazia, daň je vždy vysoká. Bežnou témou v románoch a filmoch sú malé veci, ktoré rýchlo eskalujú. Chceme, aby ste počas hry hrali ten istý druh plazivej núdze. Ak sa v Planet Coaster rozpadne húsenková dráha, stojí vás to peniaze a čas. Ak sa v Jurskom parku rozpadne elektrický plot, nuž…videli ste filmy.”

 

Napraviť vaše chyby vám pomôže odchytový oddiel. Aj tu vývojári pridali niečo nové. Vy sami totiž môžete pilotovať helikoptéru/šoférovať auto a prenasledovať tak unikajúceho tvora. Po jeho dostihnutí ponúka hra aj možnosť strieľať uspávajúce šípky. Suma sumáru, vy sami sa aktívne a z pohľadu jedného zo zamestnancov dokážete zapájať do diania v parku.

Spojitosť s filmom

Celá hra bude spracovaním vychádzať z filmu Jurassic World (2015) a využíva dizajn dinosaurov aj prostredí známych z filmu. Na časovej línii sa hra nachádza medzi  Jurrasic World a JW: Fallen Kingdom. Hráči budú môcť budovať svoj park až na piatich ostrovoch a jedným z nich bude aj známy ostrov Isla Nublar. Navyše hlas komentátora do hry zapožičia Jeff Goldblum, ako Dr. Ian Malcolm, ktorého sme mohli vidieť v trilógii Jurský Park z 90. rokov.

No a to najdôležitejšie. Dátum vydania je zatiaľ stanovený na 12. júna 2018 pre PC, Xbox a PS4. Je to aj z toho dôvodu, aby bolo vydanie hry bližšie k premiére filmu Jurassic World: Fallen Kingdom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *