Philipp Plein kvôli fotke v problémoch. Žalovať ho chce Ferrari

Philipp Plein je nemecký módny návrhár.  Už v 41 rokoch vybudoval slušné impérium, do ktorého spadá viac ako 200 butikov po celom svete. Medzi jeho veľkých fanúšikov patrí Snoop Dog, Chris Angel či Lionel Messi. Zákazníkov tejto značky z veľkej časti tvoria fanúšikovia automobilov.  Philipp Plein miluje autá a častokrát ich využíva na propagáciu svojich produktov. V jeho garáži nechýbajú značky ako Rolls Royce, Lamborghini a nájdeme tu aj veľmi špeciálny kúsok od Ferrari a to 812 Superfast.

 

Zdroj: Instagram @philippplei

 

Práve Ferrari sa v posledných dňoch postaralo o veľký rozruch, keď Philipovi, cez svojich právnikov, spoločnosť poslala list, v ktorom mu oznamuje, že nie je spokojná s jeho vystupovaním na sociálnych sieťach. Všetko zapríčinila fotka z 30. júna 2019, ktorú Philpp zverejnil na svojom Instagrame s 1,8 milióna sledovateľov.

 

Zdroj: Instagram @philippplein
Inkriminovaná fotka, pre ktorú chce Ferrari žalovať Pleina

 

Ferrari argumentuje, že Philippove správanie na sociálnych sieťach sa nestotožňuje s ideou značky: ,,Toto správanie poškodzuje reputáciu značky Ferrari a spôsobuje jej materiálne škody.“ Scuderia je rozhorčená z toho, že jej ochranné štítky Ferrari sú spájané so značkou Philipp Plein. Philipp dostal ultimátum a to do 48 hodín od doručenia výzvy, vymazať inkriminovanú snímku zo všetkých sietí, kde bola publikovaná. Ak neuposlúchne, bude na neho podaná žaloba.

 

Zdroj: Instagram @philippplein

 

Philipp Plein túto výzvu berie ako vydieranie a nedokáže správanie talianskej značky pochopiť. ,,Ťažko sa mi hľadajú slová, som znechutený a sklamaný týmto nespravodlivým a nevhodným správaním voči mojej osobe. Milujem autá a obzvlášť Ferrari. Prvé Ferrari som si kúpil pred desiatimi rokmi a nedávno som jedno kúpil aj svoje mame, ako darček k narodeninám. Myslím si, že je absolútne smiešne, aby dobrý zákazník ako ja, dostal takýto dopis.“ Takto sa ku kauze vyjadril Plein na svojom  Instagrame.

 

Neskôr sa Philipp vyjadril, že určite žiadne fotky mazať nebude, veď predsa ide o jeho osobné Ferrari, na jeho osobnom Instagrame. Namiesto toho bude on žalovať Ferrari za neprofesionalitu a vydieranie.

 

Deň potom (30.7.2019), ako Plein zverejnil na svojom Instagrame list, ktorý obdržal od Ferrari, ľudia zaplavujú sociálne siete fotkami s produktom značky Philipp Plein a ich automobilmi. Philiip tieto fotky pridáva na svoje Insta Story a snaží sa túto neprávosť šíriť ďalej.

 

Zdroj: Instagram @philippplein

 

Dá sa povedať, že Ferrari sa nevedomky postarala o masovú reklamu pre Philippa Pleina. Osobne si myslím, že takéto agresívne jednanie značky je absolútne cez čiaru. Čo si o tom myslíte vy?