Mercedes-AMG E63 S Wagon: Najrýchlejšie kombi sveta!

Od predstavenia BMW 5 Touring neubehlo ani 24 hodín a Mercedes-Benz okamžite zaútočil s novým modelom AMG E63 S Wagon. Momentálne sa jedná o najrýchlejšie auto sveta v tejto triede.

Rovnako ako v sedane aj tu sa bude pod kapotou nachádzať 4-litrová V8-ička s výkonom 450kW (612 koní). O čo najlepší športový zážitok a komfort sa bude starať novo vyladená 9-stupňová automatická prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT, aj vďaka nej toto monštrum vystrelí z 0 na 100 za 3,5 sekundy a s touto hodnotou si Mercedes-Benz pripisuje s E classou ďalšie prvenstvo na svoje konto.

S týmto rodinným kombíkom je možné pokojne vyraziť lyžovať na hory, s pohonom všetkých kolies 4MATIC sa tam určite nestratíte a ak si na lyžovačke neužijete dostatok zábavy môžete si napraviť chuť s magickým režimom DRIFT ktorý dokáže úplne odstaviť prednú nápravu a vtedy začína ozajstná zábava. Ak si budete chcieť vyskúšať maximálku tak obmedzovač vás nepustí cez 250km/h, čo je celkom škoda keď na nemeckej diaľnici nebudete schopný predbehnúť rovnako rýchlo idúci Golf GTI, kdežto v Amerike tento problém riešiť nemusia, lebo tam je obmedzovač nastavený na maximálnu rýchlosť 290km/h. Európania nemusia byť smutní pretože tento problém sa bude dať určite vyriešiť za menší príplatok.

Interiér bude totožný so sedanom. Jedinou zmenou bude objem batožinového priestoru, ktorý narastie na úctyhodných 640 litrov a po sklopení zadných sedačiek táto hodnota narastie na 1820 litrov a to je hodnota vďaka ktorej, vám toto kombi poslúži ako výborné sťahovacie vozidlo.

Takže ak máte už po krk bežnej AUDI RS6 či BMW M5, Mercedes-Benz prichádza s jasnou voľbou. Oficiálne bude Mercedes-AMG S 63 Wagon predstavený za mesiac na autosalóne v Ženeve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *