Nový PEUGEOT 508 SW – Vzbudzuje emócie

Niekoľko mesiacov po uvedení radikálneho fastbacku odhaľuje značka PEUGEOT verziu SW nového modelu PEUGEOT 508. Je to dôkladná a hĺbková premena celého vozidla. Nový model PEUGEOT 508 SW obsahuje prvky, ktoré si trh aktuálne v segmente D žiada a svojim inovatívnym dizajnom posúva možnosti v oblasti vozidiel s karosériou typu shooting brake. Nízka a dynamická silueta nového modelu PEUGEOT 508 SW dostala odvážny dizajn. Úspešne spája atletickú eleganciu a praktické vlastnosti v oblasti vnútorného priestoru ako aj objemu a prístupu do batožinového priestoru. S najnovšou generáciou modernej palubnej dosky PEUGEOT i-Cockpit® a s malým polomerom otáčania dokáže dominovať na viacerých priestranstvách. Od stiesnených mestských po voľné diaľničné. S novou DNA značky a s vynikajúcim podvozkom dokáže nový model PEUGEOT 508 SW spojiť výnimočné jazdné vlastnosti a pri tom zabezpečiť minimálne pohyby karosérie. Zameriava sa na účinnosť, bezpečnosť a na prémiový komfort, čo je prísľubom neobyčajných zážitkov.

Predná časť inšpirovaná fastbackom pôsobí očarujúco, takmer až agresívne. Vertikálny svetelný podpis so žiarivými dennými LED svetlometmi zaručuje exkluzívnu a výraznú identitu. Nový model PEUGEOT 508 SW tiež dostal znak leva v strede masky chladiča a logo 508 na špici kapoty.

Vďaka takmer úplne zapusteným strešným nosičom je kombi takmer také nízke ako fastback – sotva 1,42 m. To je o takmer 6 cm menej ako v prípade predchádzajúcej generácie, čo prospelo predovšetkým upravenej aerodynamike. Priestor na hlavu vzadu kopíruje bežné hodnoty segmentu.

Dĺžka 4,78 m (iba + 3 cm oproti fastbacku a -5 cm oproti predchádzajúcej generácii) znamená, že profil nového modelu PEUGEOT 508 SW sa vyznačuje plynulými a aerodynamickými líniami.

Vzadu sa nachádza lesklý čierny horizontálny pás ohraničený zadnými svetlami, ktorý je typickou črtou zadných častí viacerých nových modelov značky. Na prvý pohľad však upútajú pozornosť priestorovo stvárnené zadné Full LED svetlomety. Svetlá svietia vo dne aj v noci,  mení sa iba ich intenzita, pričom umožňujú neustály pohľad na farebne a tvarovo štylizované pazúry a to z profilu ako aj zozadu. Tento grafický prvok je ľahko rozpoznateľný, nenapodobiteľný, hodnotný a prispieva k zvýšeniu bezpečnosti.

Nový model PEUGEOT 508 dostal aj vo verzii SW najnovšiu verziu rozhrania PEUGEOT i-Cockpit®.

Maximálna starostlivosť aj o tie najmenšie detaily, precízne remeselné spracovanie ako aj výber materiálov posúvajú miesto vodiča v novom modeli PEUGEOT 508 SW do príťažlivého sveta plného špičkovej technológie a elegancie. Zadní pasažieri si užívajú sedadlá, ktorých operadlo zviera  pre vyššiu mieru komfortu sklon 27°. Priestor na hlavu sa oproti fastbacku zvýšil o 4 cm. Veľkosť batožinového priestoru je na úrovni 530 litrov.

Nový model PEUGEOT 508 SW poháňajú motory novej generácie Euro 6.c PureTech a BlueHDi (s rozšírenou technológiou SCR), ktoré dosahujú hodnoty emisií CO2 na úrovni Best in Class.

Ponuka benzínových motorov obsahuje dve upravené pohonné jednotky s objemom 1,6 l PureTech:

  • PureTech 180 S&S EAT8 – Výkon 180 koní
  • PureTech 225 S&S EAT8 – Výkon 225 koní

V ponuke naftových motorov figurujú štyri pohonné jednotky pozostávajúce z motorizácií s objemom 1,5 l a 2,0 l BlueHDi:

  • BlueHDi 130 S&S BVM6 – Výkon 130 koní 
  • BlueHDi 130 S&S EAT8 – Výkon 130 koní
  • BlueHDi 160 S&S EAT8 – Výkon 160 koní
  • BlueHDi 180 S&S EAT8 – Výkon 180 koní

V druhom polroku 2019 sa motorová paleta rozšíri o verziu s benzínovým motorom a výkonnou technológiou Hybride Plug-In s dojazdom na elektrinu do vzdialenosti 50 km (podľa cyklu WLTP). Batérie sa budú nachádzať pod zadnými sedadlami a neovplyvnia tak objem batožinového priestoru.

 

Nový PEUGEOT 508 SW sa prvý raz predstaví na autosalóne v Paríži na jeseň roku 2018 a v Európe sa dostane do predaja od januára 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *