Doplnky, ktoré sa postarajú o vaše pohodlie a komfort v aute

Osobné auto je pre dobrého vodiča ako druhý domov. Aj priemerný motorista strávi šoférovaním denne asi 3 hodiny a viac ako mesiac a pol roka. Preto sa oplatí starať o pohodlie v kabíne vášho auta na maximum.

Je predsa známe, že psychologicky pozitívny prístup zvyšuje efektivitu všetkých aktivít, čo platí aj pre riadenie auta. Samozrejme, netreba zabúdať, že auto je vždy zdrojom zvýšeného nebezpečenstva a pri šoférovaní sa od vás vyžaduje maximálna koncentrácia a opatrnosť.

Príjemné prostredie v aute je teda nielen vašou pýchou a vizitkou, ale aj dôležitou súčasťou bezpečnosti. Ak sú v kabíne veci, na ktoré ste zvyknutí, znie ľahká hudba, potom sa v ňom budete cítiť oveľa pohodlnejšie, čo sa odrazí i na štýle jazdy.

A aj my máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by vám mohli v tomto smere pomôcť.

Štýlové deflektory okien

V prvom rade by mal byť interiér vášho auta vždy čistý. Umývajte preto nielen karosériu, ale aj interiérové ​​rohože. Pravidelne na to myslite najmä v lete, keď často otvárate okná. Prach a špina v interiéri auta sa rýchlo hromadí a je zdraviu škodlivá, čomu sa mimochodom môžete veľmi jednoducho vyhnúť nenáročnou inštaláciou štýlových deflektorov okien.

Kvalitné plastové lemy blatníkov

Lemy blatníkov auta nielen chránia povrchovú úpravu karosérie pred vonkajšími vplyvmi, ale jej tiež dodávajú individuálny vzhľad. Po ich inštalácii budete spokojní nielen vy, ale aj vaše auto.

Kvalitné plastové lemy blatníkov auto nielen skrášlia, ale aj chránia lak pred mechanickým namáhaním, ku ktorému dochádza počas pohybu vozidla. Drvený kameň, piesok a ďalšie drobné predmety lietajúce spod kolies predsa veľmi rýchlo vedú ku korózii spodnej časti podvozku, pričom riziko vzniku korózie sa zvyšuje v zime, keď je na cestách obrovské množstvo činidiel, ktoré zhoršujú situáciu.

 

Inštaláciou týchto doplnkov môžete tomu a mnohým iným nepríjemným situáciám a poškodeniam predísť.

Poriadok

Mnoho vodičov si na zadnú časť auta odkladá plyšové hračky, vankúše, suveníry a všetko, čo sa im nechce nosiť domov alebo nezmestí do tašky. Nezaťažujte interiér auta zbytočnosťami! Veľký počet vecí v blízkosti zadného okna obmedzuje vodičovi viditeľnosť a v prípade prudkého brzdenia sa všetky veci pohnú dopredu a v najlepšom prípade môžu vodiča rozptýliť. Aj predmety na prednom skle a kapote vás budú len zbytočne rozptyľovať. Menej je preto niekedy viac.