Obeť Koronavírusu: Ženevský Autosalón

Ešte včera to vyzeralo tak, že švajčiarske Palexpo poriadne zariskuje a aj napriek zvýšenej hrozbe Koronavírus ženevský autosalón bude.  Zasiahnuť musela švajčiarska vláda, ktorá zakázala všetky verejné akcie s návštevnosťou vyššou ako 1000 ľudí.
Devadesiaty ročník prestížneho autosalónu sa mal konať v dátume od 3.3.2020 – 15.3.2020. A malo byť na ňom predstavených okolo 90 európskych a svetových premiér. Minulý rok ho navštívilo viac ako 600 000 ľudí, takže obavy sú viac ako opodstatnené a zrušenie autosalónu je to najsprávnejšie riešenie.
Organizátori akceptujú rozhodnutie: „Je nám ľúto tejto situácie, ale zdravie všetkých účastníkov je pre nás a našich vystavovateľov najvyššou prioritou. Je to zásah vyššej moci a obrovská strata pre výrobcov, ktorí masívne investovali do svojej prítomnosti v Ženeve. Sme však presvedčení, že tomuto rozhodnutiu po rozumejú. “ uviedol Maurice Turrettini, predseda správnej rady výstavy.
Riaditeľ podujatia Olivier Rihs podotkol, že náhradný termín nie je možný. Výstava je jednoducho príliš veľká na to, aby sa mohla preložiť. Tím návštevníkom, ktorí si už zaplatili vstupné, bude vrátené v plnej sume. Najbližší autosalón v Ženeve sa bude teda konať až na jar roku 2021.