BMW radu 8 Coupé – Bavorské eso v rukáve

Predstavenie nového modelu BMW radu 8 Coupé píše novú kapitolu v dlhej histórii bavorského prémiového výrobcu zmyselných športových automobilov. A pridáva aktuálnej modelovej ofenzíve v luxusnom segmente mimoriadne dynamický nádych. Nový model BMW radu 8 Coupé predstavuje vozidlo snov, ktoré spája výnimočný výkon, emotívny dizajn, špičkový luxus a najpokrokovejšie prvky výbavy v oblasti možností zobrazovania, ovládania, užívateľského rozhrania, asistenčných prvkov vodiča a konektivity.  Číslica 8 v označení modelu podčiarkuje výnimočné postavenie v rámci modelovej palety značky BMW. Rovnako ako kedysi model BMW Z8 a v súčasnosti model BMW i8 zosobňuje mimoriadne emotívne a maximálne športové vozidlo. Model BMW radu 8 Coupé sa tak stáva kľúčovou súčasťou luxusného segmentu vozidiel, ktorý spoločnosť BMW Group avizovala vo svojej stratégii NUMBER ONE > NEXT.

Pri vývoji sa konštruktéri zameriavali najmä na to, aby BMW radu 8 Coupé poskytovalo vzrušujúcu dynamiku jazdy. Karoséria, pohon a podvozok boli vyladené tak, aby dosiahli špičkovú ovládateľnosť, precíznosť riadenia a vyváženosť, ktoré sa očakávajú od špičkového športového vozidla. V rámci vývoja sa k mimoriadne výkonným motorom dolaďovali aj inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive a prvky z programu BMW EfficientLightweight. Nové BMW radu 8 Coupé sa vyvíjalo súčasne s pretekárskym vozidlom BMW M8 GTE, ktoré už ukázalo svoje schopnosti v rámci vytrvalostných pretekov FIA World Endurance Championship (WEC) a v rámci severoamerického seriálu pretekov IMSA WeatherTech SportsCar Championship (IWSC). Sériové vozidlo teraz sprostredkuje zážitok z maximálnej dynamiky jazdy a z nesmierne luxusného interiéru.

Dizajn exteriéru nového modelu BMW radu 8 Coupé stelesňuje veľmi modernú formu príťažlivej športovej krásy spojenej s nádychom exkluzivity a zvádzania zmyslov. Sériový model tak nadväzuje na očakávania, ktoré vyvolala štúdia BMW Concept radu 8 prvý raz predstavená v roku 2017 na podujatí Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Jeho výrazná aura je výsledkom nového dizajnového prístupu zameraného na čistotu, modernosť a na vyvolávanie emócií. Expresívne tvary povrchov karosérie umocňujú dynamický charakter nového modelu BMW radu 8 Coupé viac a intenzívnejšie ako v prípade akéhokoľvek iného modelu. Nízko položená karoséria, predĺžená silueta so štíhlou kresbou okien a línia strechy, ktorá sa elegantne ponára do výrazne tvarovanej zadnej časti. Základné proporcie nového dvojdverového modelu BMW radu 8 Coupé, ktorý vyzerá, akoby bol prilepený k vozovke, určujú rozmery ako dĺžka 4 843 mm, šírka 1 902 mm, výška 1 341 mm a rázvor s hodnotou 2 822 mm. Všetko ostatné predstavuje pocit čistej dynamiky a vytvára z BMW radu 8 Coupé luxusné športové vozidlo, z ktorého doďaleka srší vášeň a charakter.

Interiér:

Moderný a minimalistický dizajn exteriéru pokračuje aj v interiéri nového modelu BMW radu 8 Coupé. Sofistikovaný a do detailu premyslený dizajn interiéru je plný precíznych detailov a vytvára harmonický balans medzi dynamikou zameranou na vodiča a luxusnou eleganciou. Vodiča aj spolujazdca obklopuje pocit priestoru typický pre športové vozidlá doplnený o exkluzívnu atmosféru vozidla z luxusného segmentu. Štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Professional spája v novom BMW radu 8 Coupé nový koncept zobrazovania a ovládania a prvotriednu konektivitu, čím vytvára vynikajúci celkový dojem. Najnovšia generácia zobrazovania a ovládania obsahuje digitálnu prístrojovú dosku za volantom s 12,3-palcovou obrazovkou a Control Display na palubnej doske s 10,25-palcovou uhlopriečkou.

 

Motory:

Na začiatok budú v ponuke jeden benzínový a jeden dieslový motor.

BMW 850i xDrive Coupé:

Benzínový motor V8, 8-stupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.

Zdvihový objem: 4 395 cm3,

Výkon: 390 kW (530 k) pri 5 500 – 6 000 ot./min.,
Maximálny krútiaci moment: 750 Nm pri 1 800 – 4 600 ot./min.
Zrýchlenie (0 – 100 km/h): 3,7 sekundy,

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

 

BMW 840d xDrive Coupé:

Radový 6-valcový naftový motor, 8-stupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.

Zdvihový objem: 2 993 cm3,

Výkon: 235 kW (320 k) pri 4 400 ot./min.,
Maximálny krútiaci moment: 680 Nm pri 1 750 – 2 250 ot./min.
Zrýchlenie (0 – 100 km/h): 4,9 sekundy,

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Záver:

Celosvetový začiatok predaja nového modelu BMW radu 8 Coupé je naplánovaný na november 2018. Športové vozidlo sa bude vyrábať v závode BMW v meste Dingolfing, kde vzniká aj BMW radu 7. Vozidlo tak bude využívať skúsenosti v oblasti výroby luxusných vozidiel. V tomto článku ste sa mohli dočítať o úplne základných informáciach o novom BMW radu 8. Podrobnejšie informácie vám poskytneme v ďalšom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *