BMW predstavilo druhú generáciu radu 2 Active Tourer

Nové BMW radu 2 Active Tourer sa vyznačuje veľkou variabilitou vnútorného priestoru, pre značku BMW charakteristickou radosťou z jazdy a mimoriadne progresívnym prístupom. Druhá generácia športového všestranného vozidla z kompaktného prémiového segmentu vyžaruje vďaka jasnému dizajnovému jazyku značky BMW vizuálnu dynamiku a jasné sebavedomie. Jeho zásadne prepracovaný interiér kombinuje rôzne možnosti použitia s modernou geometriou a zakriveným displejom BMW v štýle modelu BMW iX. Navyše, nové BMW radu 2 Active Tourer je na čele inovácií v oblastiach pohonných jednotiek, asistenčných systémov vodiča, ovládania a konektivity.

 

Dizajn: moderný crossover, nápadná predná časť, dynamicky natiahnuté proporcie.

Exteriér nového modelu BMW radu 2 Active Tourer spája atribúty životného štýlu a estetickú vyspelosť do profilu moderného crossoveru. Čistá, redukovaná povrchová úprava vyžaruje športové vlastnosti a výrazný vzhľad. Na prednej časti vozidla to najvýraznejšie vyjadruje nápadná maska BMW so zväčšenými rozmermi obličiek a tenké obrysy svetlometov. Nové BMW radu 2 Active Tourer je štandardne vybavené full-LED svetlometmi. V zozname možností dodávaných na požiadanie sa nachádzajú adaptívne LED svetlomety s funkciou zatáčania, neoslňujúce maticové diaľkové svetlá, mestské svetlá, režim svetiel na diaľnicu a svetlo do zlého počasia.

Dynamickú siluetu nového automobilu dotvárajú v porovnaní s predchádzajúcim modelom oveľa ostrejšie sklonené A-stĺpiky, natiahnutá grafika bočných okien, zapustené kľučky dverí a štíhle C-stĺpiky. Novo navrhnuté obloženie dverí okolo A-stĺpikov poskytuje oveľa lepší celkový rozhľad do okolia. So širokými ramenami a tenkými LED svetlami vyzerá zadná časť nového modelu BMW radu 2 Active Tourer obzvlášť svalnato. Koncovky výfuku všetkých modelových variantov sú mimo dohľadu a integrované do zadného nárazníka.

 

Progresívne prémiové prostredie a rozsiahla variabilita interiéru.

Veľkosť a všestrannosť interiéru nového BMW radu 2 Active Tourer zdôrazňuje jeho zásadné prepracovanie spojené s vozidlom druhej generácie. Usporiadanie kabíny a množstvo detailov vychádzajú z konceptu interiéru technologickej vlajkovej lode BMW iX. To vytvára progresívne prémiové prostredie, medzi ktorého kľúčové funkcie patria úzky prístrojový panel, zakrivený displej BMW, plávajúca lakťová opierka s integrovaným ovládacím panelom a celkové zníženie počtu fyzických ovládacích prvkov.

Priestor pod lakťovou opierkou slúži ako odkladací priestor, zatiaľ čo priestor pred ním obsahuje veľkorysé držiaky na poháre a novo navrhnutý priestor na mobilný telefón. Telefón zostáva na očiach vodiča aj spolujazdca a na požiadanie ho možno bezdrôtovo nabíjať.

Nové BMW radu 2 Active Tourer sa vyznačuje veľkou variabilitou vnútorného priestoru, pre značku BMW charakteristickou radosťou z jazdy a mimoriadne progresívnym prístupom. Druhá generácia športového všestranného vozidla z kompaktného prémiového segmentu vyžaruje vďaka jasnému dizajnovému jazyku značky BMW vizuálnu dynamiku a jasné sebavedomie. Jeho zásadne prepracovaný interiér kombinuje rôzne možnosti použitia s modernou geometriou a zakriveným displejom BMW v štýle modelu BMW iX. Navyše, nové BMW radu 2 Active Tourer je na čele inovácií v oblastiach pohonných jednotiek, asistenčných systémov vodiča, ovládania a konektivity.

Jeho rýchlo pochopiteľná variabilita, progresívny charakterový profil a rozsah štandardnej výbavy, ktorý pohodlne prevyšuje predchádzajúci model a vyniká oproti svojim súperom, robia z nového BMW radu 2 Active Tourer obzvlášť atraktívnu ponuku pre aktívne cieľové skupiny orientované na životný štýl. Štyri modelové varianty s pohonom predných kolies a výkonmi od 100 kW (136 k) do 160 kW (218 k) budú k dispozícii už pri štarte predaja vo februári 2022. Nový model bude vznikať v závode spoločnosti BMW Group v Lipsku a jeho konštrukcia je navrhnutá tak, aby vyhovovala pre spaľovacie motory aj elektrifikované pohonné systémy. Niekoľko mesiacov po uvedení na trh pribudnú do ponuky dva hybridné modely, ktoré budú vybavené technológiou plug-in.

Nové BMW radu 2 Active Tourer ponúka cestujúcim na svojich piatich sedadlách výrazne lepší komfort na dlhé vzdialenosti ako jeho predchodca. Novo vyvinuté a všestranne nastaviteľné sedadlá možno na požiadanie objednať aj s čalúnením perforovanou kožou Sensatec alebo Vernasca. V zozname možností sa nachádzajú aj športové sedadlá s výrazným bočným vedením a s ramennými časťami, elektrické nastavovanie sedadla (vrátane pamäťovej funkcie), bedrová opierka a masážna funkcia. Zvýšil sa aj akustický komfort a ochrana cestujúcich. K integrovanej koncepcii pasívnej bezpečnosti pribudol nový stredový airbag medzi vodičom a spolujazdcom.

 

K jednoduchému používaniu vozidla pri každodenných jazdách aj pri dlhších výletoch prispieva množstvo odkladacích priestorov a všestranne nastaviteľné zadné sedadlá. Keď sú zadné operadlá v polohe pre čo najviac nákladu, objem batožinového priestoru sa zvýši až o 90 litrov. Zadné sedadlá sa môžu pozdĺžne posúvať v rozsahu až 13 centimetrov. Toto a sklopné operadlo zadných sedadiel delené v pomere 40 : 20 : 40 prináša zákazníkom batožinový priestor, ktorý môžu využiť na množstvo účelov. Objem batožinového priestoru dosahuje v modeloch BMW 218i Active Tourer a BMW 218d Active Tourer hodnotu 470 — 1 455 litrov a v modeloch BMW 220i Active Tourer a BMW 223i Active Tourer 415 — 1 405 litrov. Automatické ovládanie dverí batožinového priestoru je súčasťou štandardnej výbavy a na želanie možno objednať napríklad aj elektronicky ovládané ťažné zariadenie.

BMW radu 2 Active Tourer: udáva tempo v inovatívnej technológii pohonných jednotiek.

Nové BMW radu 2 Active Tourer sa nachádza na čele v oblasti technológie pohonných jednotiek. Rozsiahlo vynovené spaľovacie motory zvyšujú radosť z jazdy a zároveň znižujú spotrebu paliva a emisie a mimoriadne účinná je aj najnovšia generácia sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky Steptronic, ktorá je dnes súčasťou štandardnej výbavy pre všetky modelové varianty. Nová verzia 48 V mild hybridnej technológie debutuje v modeloch BMW 223i Active Tourer  a BMW 220i Active Tourer. Elektromotor integrovaný do automatickej prevodovky dopĺňa spaľovací motor zvýšením výkonu o 14 kW (19 k).

Nové BMW 223i Active Tourer dosahuje výkon 160 kW (218 k) (generované spoločne spaľovacím motorom s výkonom 150 kW/204 k a elektrickým pohonom s výkonom 14 kW/19 k). BMW 220i Active Tourer poskytuje výkon 125 kW (170 k) (generované spoločne spaľovacím motorom 115 kW/156 k a elektrickým pohonom 14 kW/19 k). Od začiatku predaja sa v ponuke nachádza aj model BMW 218i Active Tourer  s výkonom 100 kW (136 k).

Športové vlastnosti a pohodlie na dlhé vzdialenosti v dokonalej harmónii.

Technológia podvozku v novom BMW radu 2 Active Tourer bola navrhnutá tak, aby dodávala pre značku BMW typické športové vlastnosti v spojení s pôsobivou úrovňou komfortu jazdy v každej situácii. Vďaka konštrukcii karosérie, ktorá znižuje hmotnosť a zároveň zvyšuje tuhosť, dlhému rázvoru kolies a so širším rozchodom ako predchodca, poskytuje ideálny základ pre všetky potreby.

Presnosť a reakcie riadenia vylepšili cielené aktualizácie jednokĺbovej pružinovej vzpery vpredu a trojprvkovej zadnej nápravy. Štandardne dodávaná funkcia obmedzovania preklzu kolies zlepšuje trakciu a smerovú stabilitu. Integrovaný brzdový systém je ďalšou novinkou rovnako ako tlmiče predných kolies závislé od zdvihu. Na želanie dodávaný adaptívny M podvozok obsahuje frekvenčne selektívne tlmenie, športové riadenie a zníženie svetlej výšky o 15 milimetrov.

V prémiovom kompaktnom segmente debutuje nové rozhranie BMW iDrive.

Nová generácia ovládacieho systému iDrive, ktorý sa v tomto modeli značky BMW prvý raz dostáva aj do kompaktného segmentu, vychádza z operačného systému BMW Operating System 8. Štandardne sa spája so zakriveným displejom BMW s jeho špičkovou grafikou a štruktúrou ponuky menu a s Inteligentným osobným asistentom BMW s rozšíreným rozsahom schopností. Plne digitálne zoskupenie obrazovky BMW Curved Display tvorí 10,25-palcový informačný displej prístrojovej dosky a ovládací displej s 10,7-palcovou uhlopriečkou obrazovky. Nové rozhranie BMW iDrive využíva kombináciu intuitívneho dotykového ovládania a hlasového ovládania.

 

Nové režimy My Modes spájajú individuálne vybrané nastavenia vozidla s príslušnými režimami zážitkov z interiéru. Cloudový navigačný systém BMW Maps sa dodáva na požiadanie aj s funkciou Augmented View pre intenzívnejšie zobrazenie na ovládacom displeji. Vnútorná kamera umožňuje tým, ktorí sú na palube, vytvárať si počas cesty momentky a následne ich odosielať do svojho mobilného telefónu. Noví zákazníci BMW radu 2 Active Tourer môžu využívať aj osobnú eSIM kartu, ktorá je navrhnutá tak, aby fungovala s novou mobilnou technológiou 5G a takisto aj BMW ID na individualizáciu používateľského zážitku či ďalšie vylepšenie integrácie mobilných telefónov s rozhraniami Apple CarPlay a Android AutoTM.

Autor: BMW SLOVENSKO