Ako chrániť pokožku na tvári pred starnutím?

V súčasnosti nemáme problém vybrať si z rôznych kozmetických prípravkov. Kedysi to tak vôbec nebolo. Bolo len pár kvalitných prípravkov a make-upy ženy používali len na špeciálne príležitosti.

Dnes by sme bez make-upu nevyšli ani na nákupy do potravín. Pokožka na tvári trpí, a nielen kvôli make-upu, ale aj kvôli všadeprítomnému smogu a chemicky ošetrovaným potravinám, ktoré konzumujeme. Ako ale chrániť pokožku na tvári pred starnutím?

Pokožku hydratujte kvalitnými krémami

Aby si pokožka udržiavala mladistvý vzhľad, je potrebné ju pravidelne hydratovať. Nie však hocičím, ale kvalitnými krémami vhodnými pre vašu vekovú skupinu. Odporúča sa uprednostňovať prírodnú kozmetiku od lokálnych slovenských výrobcov, ktorí používajú kvalitné prípravky na výrobu hydratačných krémom. Najlepšie, ak si vyberiete vegánske prírodné krémy, ktoré neboli nikdy testované na zvieratách.

Pravidelnej hydratácii by ste sa nemali vyhýbať a najmä teraz v lete by ste si vždy po príchode domov a po osprchovaní mali ponatierať tvár kvalitným krémom.

Hydratácia zvnútra

Okrem hydratácie kvalitnými krémami by ste mali hydratovať telo aj zvnútra. Pravidelným pitným režimom predídete vzniku vrások. Je dokázané, že pitie väčšieho množstva vody (ideálne 3-4 litre) pomáha doplniť kožné tkanivá, vyživovať pokožku a pomáha udržiavať elasticitu pokožky.

Vrásky sa vekom budú objavovať. Je to prirodzená súčasť nášho dozrievania. To, kedy sa vám objavia prvé vrásky, závisí predovšetkým od vášho životného štýlu.

Pravidelné odličovanie

Väčšina žien zabúda na odličovanie, pričom by zabúdať nemali. Keď sa žena neodlíči, môže očakávať, že sa ráno prebudí nielen zo zašpinenou obliečkou na vankúš, ale aj s vyrážkami na tvári. Pravidelným odličovaním predídete starnutiu pokožky a nemusíte sa báť hnisavých vyrážok.

Čo robiť, aby sa vám na tvári neobjavili vrásky?

Okrem vyššie spomínanej hydratácie zvnútra by ste mali myslieť aj na úpravu jedálnička. Nedostatok správnej výživy vedie k objaveniu nevzhľadných vrások. Aby ste predišli starnutiu pokožky a zbavili sa vrások, odporúčame konzumáciu potravín, ktoré obsahujú tieto zdraviu prospešné látky – vitamín A, E, C a minerály ako napríklad selén, či zinok.

Ak by ste chceli podstúpiť redukciu vrások, na Slovensku nájdete Ryant Clinic, kde vám dokážu zabezpečiť korekciu vrások. Práve táto klinika má zo všetkých kliník na Slovensku najviac pozitívnych referencií a tucet spokojných klientov.