Rozhovor: DJ EKG – Každé auto som úplne ,,rozbil“

Miroslav Ecker, ktorého všetci poznáme pod prezývkou DJ EKG, sa narodil v Nitre. Jeho kariéra odštartovala v roku 2003. Začínal v malých kluboch, až sa postupne dostal na tie najväčšie stejdže. Keď sa povie DJ EKG, predstavíme si tu najlepšiu párty pri ktorej nie je vylúčená ani zástava srdca. 🙂 Nám sa podarilo urobiť s Mirom exkluzívny rozhovor, ktorý vám viac priblíži jeho súkromný život.


Rozhovor:
Ahoj Miro. Patríš určite k najvýznamnejším DJ-om na Slovenku. Kedy si s tým začal a kedy nastal ten zlom, že si si povedal „Budem DJ“? 

 

Začal som v rannom veku, kedy sa malé deti učia chodiť a ja som už držal rádio v ruke. Mám dokonca z toho aj fotku. Nič iné ma nezaujímalo, len zvuk 🙂 A to mi ostalo 🙂

 

Zdroj: Instagram
Môžeš si aj po rokoch povedať, že ťa táto práca baví? Prípadne ešte viac, ako v minulosti? Ako vnímaš seba za tie roky, že kam si sa posunul v profesionálnom a súkromnom živote? 

 

Za prvé, to, čo ja robím nenazývam práca. Neviem ani aký prívlastok by som dal niečomu, čo je životný štýl, láska k hudbe, zmysel života, roky driny, či cesta. Nazval by som to asi poslanie. Ja si myslím, že teraz sa ukazuje, že tá naša elektronická hudba je pre ľudí určitou cestou a priraďuje sa k nej čoraz viac fanúšikov. Dokonca aj umelci v hip-hope nás plne rešpektujú a spolupracujú s nami, čo je viac. Jednoducho som vedel, že raz to bude veľké, ale nie až takto…fakt. A to len začíname. Bude to ešte väčšie.
Myslím si, že ako DJ som konečne našiel svoj zvuk, ktorý reprezentujem a nedá sa veľmi priradiť k ničomu, čo je úspech každého DJ-a. Je to kombinácia rôznych subžánrov house music a nejde kopírovať, to ma naozaj teší. Taktiež sa vytvorilo veľa projektov, ktoré sú naozaj veľmi špecifické a neskopírovateľné, ako napr EKG SOLO 12 hodinový set, alebo Sunset Boulevard  –  denné hrania, ale aj rezidentúry po cluboch ako Ministry Of Fun, EKG Streda-Nitra/Barracuda, Motel Kamenec/Zemplínska Šírava.
V súkromnom živote som veľmi vďačný tomu hore za druhú šancu žiť a za ľudí v mojom okolí, pretože bez nich by môj život nemal zmysel.

 

Zdroj: Instagram
Tvoj život je jedna veľká párty. Nájdeš si čas povedzme na šport? Aký je tvoj vzťah k cvičeniu a športu ako takému? Aké máš s ním skúsenosti? Máš v pláne skúsiť niečo nové?
Najviac pozitívny. Moje telo dostáva extrémne zabrať po nociach, čiže to, čo si od neho beriem, mu musím aj dať….
Preto 3-4x do týždňa posilka. Keďže po autonehode mám trochu obmedzený pohyb rúk aj nôh, tak v rámci možností skúšam všetky cviky. Do toho sa snažím veľa aerobných vecí a hlavne korčule.Teraz som objavil čaro noci a chodím po prázdnom meste s hudbou. Skvelý pocit.

 

Zdroj: Instagram

 

Máš obľúbený športový tím alebo športovca?


Niekedy som hrával hokej aktívne, aj som trénoval detiská základy korčuľovania.
Potom som robil pár rokov aj kickbox a karate, pretože môj vzor bol Bruce Lee, čítal som aj jeho biografiu, fascinovala ma jeho cesta.

 

Keď budeš mať deti, budeš ich viesť cestou športu a cvičenia? Máš predstavu k akým športom by si ich priviedol, prípadne by si s nimi vykonával?


Hlavne im dám šport kvôli ich vlastnému predsavzatiu a nie mojim víziám. Čiže uvidím sám, čo sa detiskám bude páčiť. Ale určite pohybová aktivita bude.

 

Aký máš vzťah k autám? Aké bolo tvoje prvé auto a ako vyzerá tvoj súčasný vozový park?


Auto je môj druhý domov, čiže veľmi pozitívny. Moje prvé auto bolo, tuším v roku 2007, Škoda Fábia.
Ja som každé auto úplne rozbil 🙂 Proste najazdil som extrémne veľa kilometrov. V roku 2011 som si kúpil svoje prvé BMW radu 1 a táto značka ma tak uchvátila, že som jej ostal verný. Mal som aj Audi A7 mesiac, ale nakoniec som skončil pri BMW 4 Grand Coupe. Pre mňa je to jedno z najkrajších áut, čo táto značka vytvorila a milujem jazdu v ňom. Okrem toho sa osvedčila aj v najťažšej životnej situácií, čiže vybral som správne.

Zdroj: Instagram
Aký máš vzťah k cestovaniu a spoznávaniu nových vecí?


Ja som už tak scestovaný, že niekedy som naozaj rád, keď idem inak ako autom. Priemerne spravím 10 tis. km mesačne, ale dal som si záväzok, že cestovanie si chcem užiť viac a musím spoznávať krajiny. Tento rok som robil kampaň pre Tatra Banku a za 12 dní sme dali 10 miest po svete. Od Austrálie až po Hawaii, cez Ameriku, proste šialenosť a viem si to predstaviť aj živote. Keby to spojím s hudbou, bolo by to fakt super

Zdroj: Instagram
Veľa ľudí chce v určitej fáze života veľa cestovať. Vieš si predstaviť, že by si absolvovali trip v aute náhodnými cestami do neznáma?

Áno, úplne hocikde. Jediná podmienka by bola mať so sebou svojich kamošov, čo poznám.

 

Čo si myslíš o cestovaní karavanom? Išiel by si do toho? 

Najväčšia sranda to musí byť, zastať niekde, piť kávu, nikde sa neponáhľať. Proste wau.

Máš nejaké ciele a sny, ktoré si plánuješ splniť v blízkej, aj ďalekej budúcnosti?


Práve teraz plánujem festivaly a čaká ma toho fakt veľa. Všetky najväčšie elektronické festivaly na Slovensku i v Čechách, pre desaťtisíce ľudí, čo bude veľká vec. Okrem toho, môj životný projekt EKG Solo / 12 hodín hrania na Wakelake/Bratislava a už mam pripravený ďalší projekt na budúci rok a nejaké video relácie. Je toho naozaj dosť.

Zdroj: Instagram
Je niečo, čo by si chcel na záver odkázať ľuďom čo práve čítajú tento rozhovor?


Ďakujem, že sa priraďujete k našej scéne a podporujete domácich DJ-ov, vážim si to.


 

Mira nájdeš na Instagrame pod menom: djekg

 

Mirovi ďakujeme za rozhovor a prajeme mu nech sa mu splnia všetky jeho sny. Vy sa už čoskoro môžete tešiť na ďalšiu zaujímavú osobnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *