Staráte sa o podlahu vozidla naozaj efektívne? Vsaďte na rohože či autokoberce

Automobil je pre každého majiteľa veľkou pýchou. Preto by ste mu mali dopriať dôkladnú starostlivosť z pohľadu ochrany pred znečistením či štýlovej stránky.

Podlaha auta je ťažko skúšaná rôznym typom znečistení či dokonca poškodení. Aby ste aj túto časť vozidla uchovali v čo najlepšom stave, zabezpečte ju vhodnými doplnkami, ktoré ju ochránia.

Moderné autokoberce prinesú štýl, bezpečie aj čistotu

Jedinečný štýl, skvelé zvukovo-izolačné vlastnosti a jednoduchá údržba. To sú základné faktory, ktoré dokážu veľmi rýchlo vodičov presvedčiť o kúpe autokobercov. Ak si zvolíte predajcu, ktorý vám poskytne autokoberce vyrobené na mieru, pôjde o veľmi efektívne zútulnenie jeho interiéru.

Pre spomenuté zvukovo-izolačné vlastnosti sa vyberte cestou velúrového prevedenia, ktoré disponuje stálosťou tvaru a dlhou životnosťou. V minulosti sa autokoberce spájali s častým a zložitejším čistením. Dnes je ich údržba oveľa jednoduchšia. Poteší aj ochrana pred nechceným pohybom vďaka špeciálnym textíliám, z ktorých sú vyrobené. Pri velúrovom type sa môžete spoľahnúť aj na protišmykovú vrstvu.

Autorohože na leto aj zimu

Zaujímavou voľbou sú gumové autorohože. Pri nich je údržba auta hračkou. Odporúčame ich hlavne pre vodičov, ktorí sa so svojím vozidlom pohybujú aj v náročnejších terénoch. Poriadne problémy a znečistenia vie narobiť aj sneh, dážď či blato. A práve gumové rohože sú praktickým pomocníkom. Problém nenastane ani pri dizajnovom zladení s interiérom automobilu. Vodiči na nich oceňujú najmä praktickosť.

Hlavne v zime budú pre vás neoceniteľné. Práve v tomto ročnom období je podlaha auta mimoriadne skúšaná a náchylná na znečistenia či poškodenia. A čo ich údržba? Tá nebude problémom po žiadnych vrtochoch počasia či dokonca znečistení iným spôsobom. Gumený povrch pre vás znamená, že neporiadok jednoducho vysypete alebo zlejete a následne rohož vyčistíte vlhkou handrou či vodou. V každom prípade vám odporúčame zameriavať sa na kvalitu, kedy väčšinou ide o prevedenia s dlhoročnou výdržou.